Bet ir arī otrs veids, kas uzsūc gaisu, pēc tam to attīra nosūcēja iekšienē, izmantojot filtrus, un atgriež attīrīto gaisu telpā atpakaļ. Šo nosūcēju veidu sauc par filtrējošo, raksta laikraksts "Latvijas Avīze".
"Uzsūcošo nosūcēju ir iespējams ierīkot tikai tādā telpā, kur pieejams pieslēgums ventilācijas sistēmai, bet filtrējošo var uzstādīt neatkarīgi no tās. Tomēr tas arī ir vienīgais filtrējošo nosūcēju pluss, jo tie ir neefektīvāki par uzsūcošajiem un tiem vidēji ik pēc trim mēnešiem jāmaina filtri," skaidro dizainers Terenss Konrans.
Jaudīgs
Svarīgākais parametrs nosūcēja izvēlē ir ventilatora jauda, ko norāda m3/h. Jo jaudīgāks nosūcējs, jo ātrāk gaiss tiek attīrīts. Lai aprēķinātu nepieciešamo jaudu savai virtuvei, jāsareizina tās garums, platums un augstums, bet iegūtais skaitlis vēl jāpareizina ar 10. Svarīgi, lai nosūcējam būtu vairāki režīmi, tad ierīce vienmēr nebūs jādarbina ar pilnu jaudu un lieki jātērē elektroenerģija. Arī mazā virtuvē nelietderīgi izmantot pārāk spēcīgu nosūcēju.
Atbilstoša izmēra
Lai visi tvaiki, kas rodas, gatavojot ēdienu, patiešām nonāktu nosūcējā, tam jābūt tikpat platam, cik plīts virsma vai pat nedaudz lielākam. Pretējā gadījumā nosūcējs strādās neefektīvi, kas bieži novērojams izvelkamajiem nosūcējiem (izvelkamā daļa nav izvelkama pietiekami, lai aptvertu visu plīts virsmu). Populārākie izmēri ir 50, 60, 90, 120 cm.
Pietiekami kluss
Te nu jāmeklē kompromisa variants starp jaudīgu un klusu. Protams, ka jaudīgs nosūcējs arī skaļāk strādās. Aptuvenais trok-šņa līmenis, kas norādīts uz ierīcēm, svārstās no 35 līdz 65 dB. Vēl jāņem vērā, ka nereti norādītais līmenis atbilst nosūcēja zemākajam, nevis augstākajam režīmam. Tomēr ir iespējams atrast kvalitatīvākus modeļus, kuros motors atrodas skaņu absorbējošā korpusā un aprīkots ar speciāliem gultņiem. Tāpēc jau veikalā noderīgi palūgt, lai ierīci ieslēdz, un novērtēt tā radīto troksni pašiem.
Ērti kopjams
Pārsvarā ir nopērkami modeļi no alumīnija vai nerūsošā tērauda, kas nereti arī miksēti vai papildināti ar stikla detaļām. Izvēloties materiālu, protams, jāņem vērā arī virtuves kopējais stils, tomēr der atcerēties, ka vieglāk kopt būs alumīnija virsmas, kamēr uz nerūsošā tērauda un stikla paliek pirkstu nospiedumu pēdas.
Viegli vadāms
Tradicionāli nosūcēju ieslēdz/izslēdz, nospiežot attiecīgu pogu uz tā korpusa. Dārgākas ierīces regulē ar sensoru palīdzību. Elektroniskā vadība sniedz iespēju nosūcēja darbību arī iepro-grammēt, kas noderīgi, ja vēlas, lai ierīce strādātu periodiski – tad, kad tiek intensīvi gatavots vai arī tad, kad neviena nav mājās (saimniecei jau jādodas projām, bet tvaiki un smakas no nesenas gatavošanas vēl palikuši telpā).
Piemērots virtuvei
Galvenais ir saprast, vai vajadzīga tikai funkcionāla ierīce, kas iebūvējama virtuves iekārtā, vai arī nepieciešams nosūcējs, kas telpā kalpos arī par dekoratīvu elementu. Iebūvējamos nosūcējus var ērti paslēpt virtuves iekārtā. Tie aizņem samērā maz vietas un ir vieglāk kopjami. Savukārt dekoratīvie nosūcēji ir brīvstāvoši – tiem attiecīgi nepieciešama plašāka vieta, kas jāieplāno jau laikus, vēl pirms virtuves iekārtas pasūtīšanas. Dažkārt šāda veida nosūcējiem iespējams mainīt arī to izvietojuma augstumu, tiem ir interesants dizains, kas komplektēts ar dekoratīvu apgaismojumu un dažādiem dekoratīviem elementiem.
Padoms
Ierīkojot ievēro:
- attālumu no nosūcēja līdz plīts virsmai – mazākais pieļaujamais attālums no plīts virsmas līdz nosūcējam ir 47 cm elektriskajām plītīm un 65 cm gāzes plītīm (jo mazāks attālums līdz plīts virsmai, jo lielāka tauku aizdegšanās iespējamība nosūcēja tauku filtrā);
- pēc iespējas vienkāršāku uzstādīšanu, jo, pievienojot nosūcēju, katrs savienojums un līkums caurulēs samazina nosūcēja efektivitāti.