Pelēkā puve
Kartupeļu lapgrauzis (kolorado vabole)
Ierobežošana: mehāniski nolasot vaboles un kāpurus, pēc tam tos iznīcinot vai lietojot atbilstošu insekticīdu.
Gliemeži
Profilaktiskie un mehāniskie ierobežošanas pasākumi: augsnes virskārtas apvēršana vai irdināšana; arī augsnes nosusināšanas pasākumi; aizsargjoslu (smilts, grants, neapsēta un veģetācijas periodā rušināta augsnes josla u.c.) veidošana starp lauku un vietām, kur pulcējas gliemeži; nezāļu ierobežošana sējumos un stādījumos, kā arī lauka vai dārza malā. Nedrīkst aizmirst, ka par slēptuvi gliemeži var izmantot arī komposta kaudzes, neiestrādātas augu atliekas, ķieģeļus un citas piemērotas vietas, kur arī dienas laikā saglabājas mitrums (dārzā izvieto ķieģeļus, dēļus vai citus objektus, kur gliemeži var patverties un regulāri veic to salasīšanu un likvidēšanu).
Kāpostu cekulkode
Citi ierobežošanas pasākumi: mehāniska kāpuru salasīšana, dzelteno līmes vairogu izlikšana stādījumā.
Sīpolu neīstā miltrasa
Citi ierobežošanas pasākumi: neinficēts sēklas materiāls, nestādīt vienā vietā atkārtoti, izvairīties no vietām, kur ilgstoši saglabājas mitrums, inficēto augu daļu izvākšana no sīpolaugu platībām un rūpīga ražas atlieku iestrāde augsnē.
Burkānu lapu blusiņa
Kartupeļu lakstu puve
Citi ierobežošanas pasākumi: stādīt neinficētus kartupeļu bumbuļus, neaudzēt atkārtoti vienā vietā un tuvu iepriekšējā gada laukam, neizvēlēties lauku meža ielokā vai vietā, kur ilgstoši saglabājas mitrums.
Sīpolu muša
Citi ierobežošanas pasākumi: pieaugušo mušu izķeršanai pēc sīpolu sadīgšanas ik pēc pāris metriem izliek dzeltenos līmes vairogus.
Plūmju zāģlapsenes
Citi ierobežošanas pasākumi: pieaugušo zāģlapseņu izķeršanai plūmju ziedēšanas laikā kokos iekarina traukus ar rūgstošu šķidrumu vai izliek baltos līmes vairogus, bojātās ogas kopā ar kāpuriem savāc un iznīcina, rudenī irdina apdobes.