Foto: Shutterstock
Lai mājas apstākļos pasargātu bērnu no nevēlamām situācijām, kas var rasties, nepareizi lietojot elektroierīces vai neesot pietiekami piesardzīgiem ar tām ikdienā, vērts atgādināt būtiskākās lietas, kas jāievēro vecākiem, lai bērni būtu drošībā.

"Mūsdienās mājas ierīcēm ir dažādas gudras un vērtīgas funkcijas, kas padara tās daudz drošākas lietošanā mājoklī, kur aug arī bērni. Piemēram, trauku mazgājamām mašīnām ir bērnu aizsardzības funkcija, kas neļauj to bērnam nejauši iedarbināt pašam, bet indukcijas plīts darbojoties uzkarst tikai tur, kur ir pats trauks, bet pārējā virsma paliek auksta, pasargājot no nevēlamām situācijām virtuvē. Taču tik un tā vecākiem jāatrod laiks, lai ik pa brīdim ar saviem bērniem pārrunātu iespējamos riskus, kas saistīti ar elektrību un elektroierīču lietošanu. To vērts darīt gan vasaras laikā, kad bērni dodas pie vecvecākiem, gan tuvojoties rudenim, kad atsāksies skolas laiks un bērni atgriezīsies pilsētas dzīvokļos, kur, iespējams, būs vieniem pašiem būs jāgaida vecāki no darba," skaidro Electrolux produktu eksperts Edgars Grieznis, sniedzot vairākus ieteikumus bērnu drošībai mājās, ko vērts atcerēties arī pašiem vecākiem.

1. Pārrunājiet ar bērnu to, kas ir elektrība, kā tā rodas un kāpēc ar to jābūt uzmanīgiem. Kopīgi apskatiet katru mājās esošo elektroierīci, izskaidrojot tās lietošanas mērķi un pieminiet arī riskus. Piemēram, izstāstiet to, lai arī ārēji nav karsta, cepeškrāsns tās iekšpusē ir karsta, līdz ar to jābūt ļoti uzmanīgam, kad tā darbojas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!