Neraugoties uz ilggadējiem īpašnieku centieniem, "Casa Casuarina" par izsmalcinātu viesnīcu, restorānu vai svinību laukumu pārveidot nav izdevies. Un tomēr atrodas drosminieki, kuri gatavi mēģināt vēlreiz – 17 gadus pēc pasaulslavenā mājas saimnieka nāves tā pārtapusi par viesnīcu "Villa by Barton G".
Iespējams, neviena cita slavenību māja nevar lepoties ar tik milzīgu preses uzmanību kā Versačes māja, kas joprojām turpina izraisīt ažiotāžu. Kas ir tik īpašs "Casa Casuarina" un kādēļ tās īpašniekiem neveicas bizness šajā namā? Vai tas ir Versačes gars, kam nepatīk, ka viņa mājā mitinās svešinieki.
Kolumba mantojums
Greznā Maiami villa, kuru itāļu dizaineris iegādājās 1992.gadā, tika būvēta vairākus gadu desmitus agrāk – 20. gadsimta trīsdesmitajos gados. Tās arhitekts un pirmais īpašnieks bija Eldens Frīmens – Džona Rokfellera dibinātā uzņēmuma "Standard Oil" mantinieks. Viņa savrupnams atšķīrās no citām Maiami ēkām, jo tajā bija manāmas antīkās iezīmes. Frīmena radīto namu iedvesmojusi vecākā villa Rietumu puslodē – "Alcázar de Colón" Santodomingo, kuru 16.gadsimta sākumā uzbūvēja Kristofora Kolumba dēls Djego Kolumbs.
Un tieši šo namu ar elpu aizraujošu skatu uz okeānu iegādājās Versače. Runā, ka modes guru, kad pirmo reizi ieraudzījis māju, tajā burtiski iemīlējies un bez liekas kaulēšanās nopircis. Tiesa, 1992.gadā šīs mājas cena mūsdienu izpratnē bija smieklīga - tikai desmit miljoni ASV dolāru, kaut gan tās stāvoklis nebija spožs. Ēkas remonts un telpu apdares darbi dizainerim esot izmaksājis trīsreiz vairāk.
Tomēr Versače uzskatīja, ka māja ir dārgās un laikietilpīgās rekonstrukcijas vērta. Viņš meklēja un šajā mājā atrada to, kā nebija citos nekustamajos īpašumos, kuri viņam piederēja (palaco Milānā, villa uz salas Komo ezerā un apartamenti Ņujorkā). Dzīvojot Maiami, kuturjē varēja baudīt nosacītu anonimitāti un privātumu, kā arī to, ka, viņaprāt, ne viņam, ne mājai nebija nepieciešami apsargi.
Versačes pēcnāves lāsts?
Pēc Versačes nāves viņa ģimene, saprotamu iemeslu dēļ, vēlējās atbrīvoties no savrupnama. 2000.gadā māju iegādājās telekomunikāciju magnāts, miljonārs Pīters Loftins. Ilgu laiku viņš māju izmantoja kā savu ārpilsētas rezidenci. Uzņēmējs būtiski pārveidoja villas interjeru, kurš, viņaprāt, tika uzlabots. Daudzi priekšmeti, kuri, Versačes dzīves laikā, tika uzskatīti par neatņemamu "Casa Casuarina" daļu, tika pārdoti "Christie's" izsolē.
2009.gadā Loftinam radās dedzīga vēlme pārveidot villu par viesnīcu. Viņš bija tas, kurš villai deva tās jauno nosaukumu "Villa by Barton G". Taču šī ideja augļus nenesa. Ar villu saistītie pagātnes notikumi tūristiem šķita pārāk mulsinoši un viņi nevēlējās tajā uzturēties. Pieprasījuma nebija, tādēļ uzņēmējs ēku nodeva izsolei ar sākuma cenu 125 miljoni ASV dolāri, padarot "Villa by Barton G" par dārgāko nekustamo īpašumu ASV. Vērā ņemams fakts - Loftins Versačes māju iegādājās par "nieka" 20 miljoniem.
Rekorddārgais īpašums pircēju neatrada, un tā īpašniekam nācās cenu samazināt līdz 75 miljoniem. Arī par šādu cenu īpašumu pārdot neizdevās. Galu galā 2013.gada septembrī savrupmāju tomēr izdevās pārdot par 41,5 miljoniem ASV dolāru, turklāt Loftins bija spiests cenu krietni samazināt, jo šoreiz izsole bija saistīta ar viņa bankrotu.
Villu nopirka uzņēmuma "Jordache Enterprises" līdzīpašnieks Džozefs Nekašs, kuram piederošā uzņēmuma ēka atradās blakus viesnīcai "Casa Casuarina". Domājot par gaidāmajiem panākumiem, jaunie īpašnieki centās no Versačes ģimenes iegūt tiesības izmantot dizainera vārdu un pārdēvēt villu tā, lai tās jaunais nosaukums nepārprotami saturētu vārdu Versace. Spriežot pēc tā, ka viesnīca ir saglabājusi Loftina izdomāto nosaukumu, Versačes ģimene Nekašam atteica.
Gaidām. Nesagaidām...
2014.gada vasaras sākumā "Villa by Barton G" vēra savas durvis, gaidot viesu un interesentu pūļus, tomēr cerības nepiepildījās. Vēl pirms mēneša jebkuru viesnīcas numuru varēja rezervēt jebkurā no datumiem tuvākajā nākotnē, tomēr nu šādu iespēju viesnīcu rezervācijas vairs nepiedāvā. Intereses neesamībā varētu vainot augstās cenas (viena nakts divvietīgā numurā izmaksā sākot no 795 dolāriem), tomēr šī nebūt nav dārgākā viesnīca Maiami.
Turīgie tūristi izvēlas citas, tikpat dārgas, viesnīcas daudz piesaistošākās pilsētas vietās. "Villa by Barton G" īpašnieki skumji lēš, ka viesnīca nebūtu pieprasīta arī kā svinību vieta. Šķiet, ka Versačes nāve uz visiem laikiem mājai laupījusi prieku, kas te dzirkstīja līdz deviņdesmito gadu beigām.
Versače tika nogalināts 1997.gada 15.jūlijā, un viņa slepkava bija 27 gadus vecais Endrjū Filips Kananans, kurš pirms tam trīs mēnešu laikā jau bija nogalinājis četrus cilvēkus. Viņš sagaidīja savu upuri pie viņa mājas garāžas vārtiem. Kad vārti atvērās, slepkava pieskrēja Versačem no muguras un divreiz izšāva.
FIB Kanananu iekļāva meklētāko noziedznieku sarakstā un uzsāka īstas medības. Astoņas dienas pēc Versačes nogalināšanas, kad policija slepkavam jau bija uz pēdām, viņš savā laivā, kur dzīvoja, izdarīja pašnāvību.
Noziegumu laikā, kas presē bija izraisījusi milzīgu ažiotāžu, sākās spekulācijas par Kananana motīviem un to saistīja ar viņa saslimšanu ar HIV. Tomēr pēc autopsijas izrādījās, ka slepkava bijis HIV negatīvs. Tā kā Kananans bija vīriešu kārtas homoseksuāla prostitūta, kas apkalpoja vecākus vīriešus, policija pieļāva, ka dažas slepkavības saistītas ar viņa bijušajiem klientiem, arī Versači.