Šā gada siltajās un jaukajās septembra dienās īpaši krāšņi ziedēja dālijas. Tagad, kad atsevišķās vietās Latvijā jau manītas pirmās salnas, ir laiks padomāt, kā ar vasarā un rudenī ziedošajām gumpuķēm rīkoties tālāk. Daļa no tām, piemēram, begonijas, dālijas, kannas pēc izcelsmes ir ārzemnieces, un mūsu klimatiskajos apstākļos, atstātas laukā, pavasari var nesagaidīt.
Viena no iespējām, ko darīt pēc tam, kad salnas ir skaistos ziedus apskādējušas, ir nogriezt apsalušos dzinumus un viss. Atstājot gumus laukā var gadīties, ka tie pārziemo un nākamgad iepriecina ar ziediem, bet var gadīties, ka pavasarī nekas virs zemes tā arī neparādās. Tad jāmeklē ziedu audzētāji un kārotās šķirnes jāpērk no jauna. Ja jums nav piemērotas sausas un vēsas vietas puķu gumu un sīpolu uzglabāšanai, tad šāda rīcība ir vispareizākā. Tā katru gadu iespējams tikt pie jaunām interesantām šķirnēm, mainīt dārza iekārtojumu un raksturu. Skaistas dāliju, begoniju kannu šķirnes iespējams nopirkt no vietējiem audzētajiem un kolekcionāriem daudzviet Latvijā. Ievērības cienīgas šķirnes dažkārt izdodas atrast arī lielveikalos un stādu centros.
Taču, ja izdevies tikt pie skaistām šķirnēm un izveidot sev tīkamu vasaras sīpolpuķu un gumpuķu kolekciju, vēlme to saglabāt noteikti būs lielāka par racionāliem un praktiskiem apsvērumiem. Tad ir jāriskē un jāmēģina tās saglabāt līdz nākamajam pavasarim. Lai arī puķu sakneņu, sīpolu un gumu uzglabāšanā pa ziemu nav vienotu noteikumu, tomēr ir dažas lietas, kas jāņem vēra, lai to saglabāšana pa ziemu būtu sekmīga.