<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/eschipul/">Ed Schipul</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/">cc</a>

Tas būtu brīnums, ja kādās mājās ne reizi nebūtu apgāzusies svece, vai pār svečturi nebūtu nopilējuši sveķi. Šādās situācijās daudziem šķiet, ka apskādētais galdauts vai apģērbs ir sabojāts, tomēr ir pāris paņēmieni, ar kuriem itin viegli var izglābt sveķu "pieķeršanos".

Gludeklis

Viens no populārākajiem paņēmieniem ir pēc iespējas ātrāk uzpilējušos sveķus notīrīt ar papīra salveti, un pēc tam ar karstu gludekli pāris reizes pārvilkt pār traipu. Pēc tam traipa vietu ir jāpatīra ar terpentīnu un tad audums kārtīgi jāizmazgā. Sensenos laikos, kad vēl nebija terpentīna, tad no sveķiem atbrīvojās vien ar avīzes un gludekļa palīdzību, jo avīze ļoti labi sevī uzsūc sveķus. Taču tikpat labi kā avīze, kūstošos sveķus uzsūks arī ietinamais papīrs, ko izmanto ziedu veikalos, vai kāds cits biezs papīrs. Ņemot talkā kādu no šiem papīriem, to paliekot zem auduma un pa virsu gludinot, sveķi uzsūksies papīrā. Efektīvāk atbrīvosies no traipiem tad, ja pēc gludināšanas audumu patīrīsi ar terpentīnu un pēc tam arī kārtīgi izmazgāsi.

Taukvielas

Vairums atklājuši, ka arī taukvielas palīdz atbrīvot audumu no sapilējušiem sveķiem. Sviests, eļļa vai margarīns palīdzēs sveķiem izšķīst taukos, un pēc tam ar terpentīna palīdzību no tiem pilnībā atbrīvoties. Mūsdienu tīrīšanas līdzekļi arī itin labi izšķīdina taukus, tāpēc pirms auduma mazgāšanas, traipa vietu vari patīrīt arī ar kādu trauku mazgājamo līdzekli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!