Uzsākot remontdarbus, bieži vien tiek izdarīts kļūdains pieņēmums, ka tie aizņems krietni mazāk laika, nekā patiesībā. Remontam tiek atvēlēts konkrēts budžets, sastādīts veicamo darbu grafiks, iegādāti materiāli, nolīgti meistari. Viss liekas tik paredzams! Bet diemžēl, lielākoties dzīve ievieš dažnedažādas iepriekš neparedzamas korekcijas kā rezultātā remontam ieplānotā nedēļa pārvēršas par mēnesi, un pat vairāk. Tomēr myhome.ru apgalvo, ka arī šādā gadījumā nav jākrīt panikā. Uzzini, kā sadzīvot ar mājoklī notiekošu remontu.
Sagatavošanas darbi – tie ir tikai "ziediņi"
Pirmkārt, ir jāieplāno pietiekoši daudz laika veicamajiem demontāžas darbiem. Labākais veids, kā "nogalināt" darba sparu, ir – ieplānot pārāk lielu dienas laikā veicamo darbu apjomu. Labāk ieplāno mazāk un paveic vairāk, nekā otrādi. Seko regulārai un savlaicīgai celtniecības atkritumu savākšanai, citādi nepaspēsi ne attapties, kad gruži jau sniegsies līdz palodzēm.
Panākumu atslēga - tīrība un kārtība
Dari visu, lai norobežotu bērnus un mājdzīvniekus no celtniecības netīrumiem un putekļiem. Uzmani, lai visas nevajadzīgās elektroierīces būtu izslēgtas un atvienotas no elektrības. Rūpīgi aizvāko krāsu bundžas, lai krāsu izgarojumi nevajadzīgi nepiesārņotu mājokļa gaisu. Remonta laikā biežāk uzkop mājokli ar putekļu sūcēju, lai savāktu noklīdušas naglas, skrūves un asas metāla skaidas.
Nepamet iesākto pusceļā
Pāris dienas pēc remonta uzsākšanas, iespējams nonāksi pie secinājuma, ka tavu ieceru īstenošana ir sarežģītāka un laikietilpīgāka, nekā plānots. Šinī brīdī galvenais ir neļauties kārdinājumam un neatkāpties no idejas realizācijas. Pat, ja tu remontam katru dienu vari atvēlēt vien pāris stundas, ir iespējams sasniegt savu mērķi. Un, ļoti iespējams, ka, sākot aktīvi rīkoties, tu to paveiksi daudz ātrāk, nekā sākumā varēja šķist.
Padomā par virsmu aizsardzību
Celtniecības veikalos nopērkamā polietilēna plēve lieliski noderēs grīdas, durvju ailu, mēbeļu un citu virsmu pasargāšanai no krāsas, celtniecības putekļiem un gružiem. Turklāt tās čaboņa signalizēs, ka bīstamajā remonta zonā iemaldījies tavs kaķis vai mazulis.
Atvēli vietu atpūtai
Norobežo dzīvojamo un atpūtas zonu no remonta zonas. Vismaz vienu istabu ir ieteicams atbrīvot no jebkādiem par remontu liecinošiem priekšmetiem. Šai telpai jāpilda relaksējoša funkcija, kur iespējams atgūt spēkus un atvilkt elpu no remontdarbiem.
Ja mājoklī ieplānots veikt kapitālo remontu un skaidrs, ka tajā kādu laiku nebūs iespējams dzīvot, tad vismaz uz to laiku, kamēr tiek paveikti fundamentālie demontāžas darbi un komunikāciju nomaiņa, ir ieteicams atrast citu uzturēšanās vietu.