vannasistaba, tīrīšana, uzkopšana
Foto: Shutterstock
Lai arī kā mēs gribētu sevi nodēvēt par visu zinošākajiem mājas uzkopšanas veicējiem, pāris portāla ''Good House Keeping'' fakti par kārtības uzturēšanu vannas istabā, būs pārsteigums ne vienam vien lasītājam.

Neaizvērts klozetpoda vāks

Šķiet pavisam loģiski klozetpoda vāku atstāt atvērtu, kad tas tiek skalots ar kādu līdzekli, taču izrādās, tā ir viena no tipiskākajām kļūdām, ko pieļaujam. Jau sen ir pierādīts, ka līdzeklis šļakstās pa gaisu tad, kad ūdens tiek palaists, lai noskalotu visas baktērijas. Ja vāks atstāts atvērts, tad daļa baktērijas šļakstās pa gaisu un izsmidzinās ārpus klozetpoda, tāpēc tīrīšanas un dezinfekcijas darbi nav bijuši tik sekmīgi. Mācies no šīs kļūdas un turpmāk vienmēr, kad ielej klozetpodā kādu tīrīšanas vai dezinfekcijas līdzekli, aizver vāku.

Zobu birstīšu uzglabāšana

Ja arī tu esi viens no tiem, kas zobu birstes ieliek speciālos apvalkos ar domu, ka tad tā tiek pasargāta no baktērijām, būsiet vīlušies. Izrādās, šie speciāli apvalki vai kastītes tikai vairo baktērijas, jo iepakojumi neļauj zobu birstēm kārtīgi izžūt un baktērijas tādā veidā rodas tieši vēl vairāk. Arī zobu birstīšu novietošanas virzienam ir būtiska loma – tās ieteicams turēt vertikālā veidā ar sariem uz augšu, lai tām nepieskartos citi priekšmeti un viss liekais notecētu, nevis uzkrātos birstes saros.

Kosmētikas rīku novietošana

Ja rīta steigā acu ēnu, tonālā krēma un pūdera uzklāšanas otiņas atstāj turpat uz izlietnes virsmas, tad zini – nav vēl nelabvēlīgāka veida, kā tās uzglabāt. Jebkura birstīte ir jāuzglabā speciālā maciņā, kur nav mitrums un iespēja uzņemt baktērijas. Vislabāk izmantot speciālu līdzekli, ar ko dezinficēt otiņas pēc katras lietošanas reizes. Tādā veidā izvairīsies no baktēriju nokļūšanas uz sejas ādas un ļausi birstītēm ilgāk kalpot.

Dušas sūklis

Vairums no mums nemaz neaizdomājas par to, cik ilgi paredzēts uzglabāt un lietot dušas sūkļus. Kā izrādās, baktēriju iecienītākā vieta dušas kabīnēs vai vannās ir tieši šie sūkļi, jo tie ilgi saglabā mitrumu, kā arī netiek regulāri izmazgāti. Tajos uzkrājas netīrumi, ko mēs paši savām acīm nemaz neredzam, tāpēc vispirms vajadzētu ik pēc pāris dienām izmazgāt šo sūkli ar ziepēm un ūdeni. Maini mazgāšanās sūkli ir pēc 3-4 nedēļām.

Dvieļu žāvēšana

Pārsvarā visi esam pieraduši pēc mazgāšanās noslaucīties, un dvieli pakarināt turpat, kur paņēmām, lai tas nožūtu. Pirmkārt, dvieļus ieteicams mainīt ik pēc trim mazgāšanās reizēm, taču to žāvēšanai labāk piemērot kādu citu veidu, kur tas neveidotu krokas. Ja dvielis ir slapjš, tas sakrokojoties nespēj vienlīdzīgi izžūt, tāpēc var rasties pelēšana un baktēriju vairošanās. Izžāvē dvieļus uz krāsns malas, radiatora vai veļas žāvētāja un pakarini to atpakaļ vannas istabā tad, kad tas ir sauss.

Vannas istabas vēdināšana

Vai esi aizdomājies par to, ka vannas istaba netiek pienācīgi vēdināta? Ja par citām telpām mēs vēl aizdomājamies, par vannas istabu nez kāpēc nemanāmi piemirstam. Ja vien tajā nav ierīkota automātiska ventilācija, tad to noteikti ir nepieciešams izvēdināt un ielaist tajā svaigu gaisu. Lai telpā neuzkrātos mitrums, izvēdini telpu pirms un arī pēc mazgāšanās reizēm.

Dušas aizkari un kabīnes

Ja tavā vannā vai dušā ir iekārti ūdens necaurlaidīgie aizkari, jāņem vērā tas, ka arī tie ik pa laikam ir jātīra un jāmazgā. Nepietiek ar to, ka ūdens pa tiem ik pa laikam nolīst, jo šajās aizsargsienās mēdz uzkrāties nevēlamas baktērijas. Lielāko daļu dušas aizkaru var mazgāt veļas mašīnā, bet ja tava duša ir nodrošināta ar durvīm, tad seko līdzi tam, lai no tām regulāri tiktu novērstas nogulsnes un netīrumi spraugās, kā arī savienojumu vietās. Lai aizkari vienmērīgāk nožūtu, atstāj tos aizvērtā veidā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!