Pirms ķeries klāt tīrīšanas darbiem, nodrošinies ar nepieciešamajiem rīkiem – speciālu tīrīšanas līdzekli vannasistabai un birsti.
Lai tīrīšanas rezultāts būtu efektīvāks, vispirms izsmidzini līdzekli samitrinātā dušas kabīnē uz grīdas, sienām, un atstāj to ievilkties uz 10-15 minūtēm. Ar birsti noberz netīrās vietas un tad ar siltu ūdeni noskalo. Uzsmidzini līdzekli vēlreiz un atkārto tīrīšanu. Ja nepieciešams, tad tīrīšanu noslēdz ar kādu balinoša līdzekļa izmantošanu. Ja vien ir iespēja, tīrīšanas laikā telpā jānodrošina vēdināšana.
Veicot dušas kabīnes tīrīšanu, uzmanība jāpievērš notekas vietai, kas bieži vien ir aizsērējusi. Tam par iemeslu visbiežāk ir sakrājušies mati, kas veido nosprostojumu un nogulsnes, neļaujot ūdenim vienmērīgi aiztecēt, tāpēc šai vietai ir regulāri jāpievērš uzmanība. Ar birsti ik pa laikam nepieciešams iztīrīt šo noteku un izmantot speciālu līdzekli, kas atbrīvo noteku no nogulsnēm un aizsērējumiem.
Tīrot dušas kabīni, jāveic arī dušas uzgaļa tīrīšana, par ko mēs tik tiešām reti kad atceramies. Lai pēc kāda laika nebūtu jāsaskaras ar situāciju, kad ūdens tecēšanas sprauslas ir aizsērējušas, ir jāveic regulāra dušas uzgaļa apkope. Ja ar noberšanu un notīrīšanu nav līdzēts, ielej plastmasas maisiņā ūdeni, etiķi un uzsien to dušas uzgalim, lai tas mērcējas šķīdumā. Pēc tam netīrumi un aizsērējumi būs vieglāk notīrāmi un ar karstu ūdeni noskalojami.
Neaizmirsti arī par dušas kabīnes jaucējkrāna, plauktiņu, statīvu un citu sastāvdaļu nomazgāšanas ar līdzekli, kas atbrīvos no kaļķakmens nosēdumiem un netīrumiem.