<a rel="cc:attributionURL" href="http://www.flickr.com/photos/evocateur/">Daniel Stockman</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/">cc</a>
Kurš gan nav dzirdējis, ka suni nepieciešams socializēt, taču, kad un kā tas darāms, daudziem ir ļoti aptuvens priekšstats. Zinātnieki noskaidrojuši, ka tas, cik labi četrkājainais draugs sapratīsies ar saviem un svešiem cilvēkiem, bērniem, suņiem un kaķiem, izšķiras viņa dzīves pirmajās 14 nedēļās.

Zinātniskie pētījumi liecina, ka kucēna audzināšanā visnozīmīgākie ir tie iespaidi un pārdzīvojumi, ar kuriem tam nākas sastapties savas dzīves pirmajās 12–14 nedēļās.

Šis periods ir pazīstams arī kā iespaidu uzkrāšanas fāze. Ja suns šajā laikā iemācās, ka svešinieki, bērni, kaķi un pilsētas dzīvā satiksme viņu neapdraud, viņš pret visu to līdz mūža galam saglabās mierīgu attieksmi. Tikpat patiess ir arī pretējais apgalvojums: grūti iekļauties cilvēku sabiedrībā ir tādam kucēnam, kurš savas dzīves pirmās četrpadsmit nedēļas pavada būdā un kontaktējas tikai ar savu māti un pārējiem metiena kucēniem (neskaitot to vienu cilvēku, kurš viņus pieskata).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!