Foto: Shutterstock
Katram mēbeļu audumam ir savas īpatnības, kas jāievēro tīrīšanas procesā, un ādas mēbeļu kopšana daudziem šķiet vesela zinātne. Ja ādas dīvāns vai mīkstie krēsli ir zaudējuši savu sākotnējo krāsu, ir pēdējais brīdis pievērsties tīrīšanas darbiem, taču to noteikti nevar darīt ar jebkuru līdzekli.

Tīrīšanas līdzekļi

Visdrošākā izvēle vienmēr būs profesionālie līdzekļi ādas mēbeļu kopšanai, jo to sastāvā ir vielas, kas nevar kaitēt dabīgajai ādai.

Viens no efektīvākajiem līdzekļiem ir bērnu kopšanas mitrās salvetes, jo tajās nav ķīmisku vielu, kas varētu kaitēt ādas stāvoklim, tāpēc tās droši var tikt izmantotas. Šādā gadījumā būs nepieciešama gandrīz vesela paka ar mitrajām salvetēm, jo tās ļoti ātri uzsūks netīrumus.

Tīrīšanas līdzekli var pagatavot arī pats no galda etiķa un pāris pilieniem tējas koka eļļas, taču ar šo šķīdumu noteikti nevajag samitrināt drānu pilnībā. Pietiks, ja saslapināsi lupatiņu tikai nedaudz. Šādu līdzekli var izmantot ikdienā, jo tas neļaus ādai uzsūkt nepatīkamu aromātu un arī aizsargās no traipu rašanās.

Tīrīšanas rīki

Neviena lupatiņa vai drāna tik labi nespēs notīrīt radušos traipus uz dīvāna, kā saru birste vai švamme. Netīrāku dīvānu tīrīšanā vislabāk noderēs birste, bet ļoti labi ādu var notīrīt ar švammi, kas paredzēta trauku mazgāšanai. Noteikti jāizmanto tīra, iepriekš neizmantota švamme, lai dīvāns netiktu sabojāts.

Tīrīšanas process

Pirms ķeries klāt pie ādas mēbeļu tīrīšanas, ņem vērā – tās ir jātīra no visām pusēm. Ja tīrīsi tikai vienu mazo pleķi, tad radīsies plankums un dīvāns noteikti neizskatīsies tīrāks.

Ādas mēbeļu kopšanas procesā ir jātīra ne tikai virskārta, bet arī šuves un starpas, lai nebūtu tik uzskatāma krāsu atšķirība pēc tīrīšanas.

Tīrīšanas noslēgumā ieteicams to rūpīgi noslaucīt ar mikrošķiedras lupatiņu, kas palīdzēs notīrīt no virsmas arī sīkākos putekļus.

Tīrīšanas process vienmēr ir jānoslēdz ar sausas lupatas vai drānas izmantošanu.

Svarīgi! 

  • Nevienu tīrīšanas līdzekli nedrīkst smidzināt uz mēbeles. Ar līdzekli jāsamitrina švamme, birste vai lupata, tad arī būs daudzkārt vieglāk novērst radušos traipus. 
  • Noteikti neeksperimentē ar citiem līdzekļiem, ja neesi par to lietošanu pārliecināts.
  • Ādas mēbeļu kopšanā vislabāk izmanto mitru lupatu, un, lai traipi tik ļoti ''nepieķertos'', ik pēc pāris mēnešiem iesmērē ādu ar dabīgo bišu vasku. Vasks palīdzēs arī neizstaipīties un neieplaisāt ādai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!