Foto: Shutterstock
Tiem, kam patīk interjerā ieviest kādu atšķirības zīmi jeb ''rozīnīti'' ar sienas krāsojumu, ir vērts ielūkoties šajos neparastajos krāsošanas risinājumos, lai pavērtu pavisam jaunu skatienu iespēju dažādībā.

Neparastu krāsojumu tehnikas pamatā ir roku darbs ar kādu neierastu palīgrīku, piemēram, sūkli, birsti vai saburzītu papīru, tādā veidā radot oriģinālu un neatkārtojamu mākslas darbu uz sienas.

Pirms izvēlies un izmanto kādu no šīm krāsošanas tehnoloģijām, svarīgi sagatavot sienu šim procesam. Tai ir jābūt gludai un bez jebkādiem defektiem.

Sūkļa izmantošana

Valspar Paint

Šis ir viens no populārākajiem sienu krāsojumiem, kam nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, iemaņas un īpaša precizitāte. Šajā metodē svarīgi vispirms nokrāsot sienu ar pamatkrāsu un ļaut tai pilnībā nožūt. Nav svarīgi, vai pamats ir tumšāks vai gaišāks, tas atkarīgs no katra paša gaumes. Virsējās kārtas krāsojumam jāizmanto krāsa, kas jau sajaukta ar lazūru, lai izveidotais reljefs vairāk izceltos un krāsojums izskatītos spīdīgāks. Otro krāsas kārtu klāj ar sūkļa vai švammes palīdzību, kas iemērkts krāsā. Ar švammi viegli piespiež pie sienas un veido nospiedumus tik biezā vai plānā slānī, kādu vēlas redzēt gala rezultātu. Šai metodei vislabāk izvēlēties porainu švammi vai sūkli, tad veidotais reljefs būs uzskatāmāks.

Būvniecības veikalos ir parādījušies speciāli rullīši šim nolūkam, kas atvieglo šo krāsošanas procesu ar švammes turēšanu rokās.

Ja interjers ļauj izpausties ar dažādu krāsu savienojumu uz sienas, var izmantot vairākus sūkļus, katru savā krāsā un izmantot tos sienu apgleznošanai. Šādā paņēmienā jāizvēlas kontrastainas krāsas, lai tās nesaplūstu kopā.

Kārtainais krāsojums

Home-Dzine

Izmantojot visparastāko rullīti, bet aptinot tam apkārt striķi, var iegūt ļoti oriģinālu sienas krāsojumu. Iemērcot rullīti krāsā un pēc tam velkot to pa sienu, izveidosies svītrains raksts, pateicoties aptītajam diegam. Šajā metodē jāizmanto biezāka aukla, lai tā neiespiestos pārāk daudz rullītī un izveidotu svītraino rakstu.

Burzītās sienas efekts

Better Homes and Gardens

Neparasti, bet noteikti ne slikti izskatās sienas krāsojums, kam izveidots nedaudz saburzīts reljefs. To var panākt, uz tikko krāsotas sienas uzklājot ietinamo papīru, avīzi vai kādu citu materiālu, kas viegli burzās. Vislabāk izmantot pārtikas plēvi, jo tā neuzsūks krāsu, bet izveidos nepieciešamo reljefu.

Skrāpētais krāsojums

Better Homes and Gardens

Neparastu, bet ļoti gaumīgu sienas krāsojumu var iegūt ar divu veidu krāsām un raupju birsti, kas veidos raksturīgo reljefu. Arī šajā metodē vispirms ir jānokrāso pamats ar vienu krāsu, kārtīgi jānožāvē, bet virsējā krāsa jāsajauc ar lazūru. Šajā metodē svarīgi uzreiz nenoklāt ar otro krāsu visu sienu, jo birste ir jāvelk pāri tad, kad krāsa ir tikko uzklāta, pretējā gadījumā reljefs var neizveidoties. Birsti var izmantot dažāda raupjuma, taču jāievēro krāsošanas virziens – no augša uz leju. Svarīgi pēc katra vilciena notīrīt birsti ar mitru drānu, lai nepaliktu uz tās krāsas nosēdumi. Šajā metodē var izmantot arī lielāku otu ar bieziem sariem, bet, ja vēlies ko vēl interesantāku, veido skrāpējumus divos virzienos – vispirms vertikālā un tad horizontālā. Tādā veidā tiks panākts smalkām rūtiņām jeb sietam līdzīgs efekts.

Ombre sienas krāsojums

Stage Tecture

Ja esi aizrāvies ar modes kliedzienu ombre (toņu pāreja tumšāka uz gaišāku), kas šobrīd parādās apģērbu, frizūru un pat interjera dizainā, izmanto to arī sienas krāsojumā. Sienas apakšējā daļu krāso tumšākajā tonī un pamazām uz sienas vidu krāso to arvien bālāku, bet sienas augšējo daļu ar otru krāsu. Krāsu savienojuma vietu sapludini ar švammes palīdzību, kas palīdzēs izpludināt krāsu tā, kā to nevar izdarīt ar parasto krāsošanas rullīti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!