Foto: Shutterstock

Dažkārt mēs varam vien brīnīties par to, kā bērni nosmērējuši visu, ko vien var nosmērēt. Un tomēr, tie ir tikai bērni, un nošmulētās drēbes nav iemesls strīdiem, bet gan situācijas, ar ko samierināties. Lai traipu iztīrīšana būtu vieglāka, portāls goodhousekeeping.com apkopojis biežāk sastopamos traipu veidus un to novēršanas risinājumus.

Zāles traipi

Lai arī zaļās zāles sezona vēl nav sākusies, tas mirklis pienāks ātrāk, nekā gaidīts, tāpēc labāk jau laikus sagatavoties ar zināšanām, kā tos novērst. Izmanto traipu tīrīšanas līdzekli (pulveri, gelu vai šķidro līdzekli) iesmērē ar to netīro apģērbu un ļauj tam vismaz piecas minūtes ievilkties. Pēc tam mazgā apģērbu ar karstu ūdeni, un ja ir iespēja, izmanto arī balinātāju. Ja tīrīšanas līdzeklis nav pa rokai, izveido efektīvu līdzekli no ēdamkarotes rupjā vārāmā sāls un glāzes ūdens.

Šokolāde

Šokolāde ir viens no bērnu mīļākajiem saldumiem, un nereti par to liecina arī notraipītais apģērbs. Arī šajā gadījumā svarīgi vispirms ļaut traipam ļaut ievilkties ar kādu līdzekli un tikai tad berzēt un mazgāt. Svaigam traipam var uzbērt sāli un nedaudz samitrināt ar ūdeni. Tikai tad, kad audums ir kādu laiku ievilcies, to drīkst berzēt un mazgāt.

Sula

Sulas traipi sākotnēji var šķist viegli iztīrāmi, taču vēlāk var atklāties pretējais, jo sulās ir daudz cukura un dažādu ķīmisko vielu, kas var atstāt neizmazgājamas pēdas uz auduma. Lai tā nenotiku, uzreiz izskalo apģērbu ar vēsu ūdeni. Pēc tam sagatavo līdzekli no ēdamkarotes etiķa, pus tējkarotes šķidrā veļas mazgāšanas līdzekļa un vēsa ūdens. Iesmērē apģērbu ar šo līdzekli un ļauj tam iedarboties vismaz 15 minūtes. Pēc tam kārtīgi izmazgā apģērbu.

Akrila krāsas

Mākslas darbu tapšana nebūtu iedomājama bez atstātiem traipu nosēdumiem, tāpēc arī ar tiem nākas bieži vien saskarties. Vispirms izskalo apģērba netīro vietu ar siltu ūdeni. Samitrini sūkli ar trauku mazgāšanas līdzekli un siltu ūdeni, un viegli paberzē ar to netīro vietu. Pēc nepieciešamības atkārto šo metodi vairākas reizes, bet beigās kārtīgi izskalo apģērbu.

Krītiņi

Arī krītiņu traipi dažkārt var sagādāt galvas sāpes, taču tie noteikti nav neizmazgājami traipi. Ja traips ir mīksts, tad apģērbu var ielikt saldētavā – pēc tam krītiņš būs viegli nokasāms. Ja traips ir jau dziļāk iesūcies, tad paliec audumam apakšā un virspusē vairākas kārtas papīra dvieli vai avīzi un gludini ar karstu gludekli. Viss krīts iesūksies papīra salvetēs, tāpēc ik pa laikam nomaini to, lai traipam ir kur uzsūkties un nenosmērētu citas vietas. Pēc tam var izmazgāt apģērbu ar trauku mazgājamo līdzekli, jo tas palīdzēs novērst eļļainā traipa nosēdumus.

Līme

Rokdarbu rotaļās nereti gadās nosmērēt apģērbu ar līmi, un šādos gadījumos var palīdzēt jebkurš apģērbu tīrīšanas līdzeklis. Ja traips ir sacietējis, tad var izmantot acetonu.

Dubļi

Lai arī gribam slapjos dubļus mazgāt un tīrīt nost uzreiz, vispareizāk ir ļaut tiem nožūt, pretējā gadījumā tie tiek izberzti vēl dziļāk audumā. Kad dubļi izžuvuši, lielāko daļu var viegli nokasīt, bet atlikušo nomazgāt ar jebkuru apģērba tīrīšanas līdzekli.

Flomāsteri

Ja vien pret audumu nav jāizturas īpaši saudzīgi, paliec audumam apakšā papīra salveti un virspusi viegli piespied ar sūkli, kas samitrināts ar spirtu. Pēc tam apģērbs rūpīgi jāizmazgā.

Kečups

Kečups nav no tiem traipiem, kura izmazgāšanu atlikt uz vēlāku laiku. Uzreiz noskalo apģērbu ar vēsu ūdeni un pēc tam mazgā to ar sūkli, kas samitrināts ar etiķi. Noteikti nemazgā apģērbu uzreiz veļas mašīnā, vispirms traips ir maksimāli jāizmazgā ar rokām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!