Virtuves plaukts
Foto: PantherMedia/Scanpix

Lietainās dienas ir kā radītas tam, lai pievērstos savas dzīves telpas sakopšanai, taču dažkārt pašiem ir grūti objektīvi izvērtēt, kas ir tās lietas, kam jāpaliek kalpošanai, un no kurām labāk atbrīvoties. Lai lēmuma pieņemšana būtu vieglāka, goodhousekeeping.com izveidojis apkopojumu ar lietām, par kuru izmešanu nav divreiz jādomā.

Neizmantotie pakaramie

Ja skapī vietu aizņem pakaramie, uz kuriem drēbes nevienu brīdi tā arī netiek pakarinātas, ir pēdējais brīdis no tiem atbrīvoties. Nav iemeslu tos krāt un taupīt, jo tie gluži vienkārši lieki aizņem vietu. Tāpat ja kāds pakaramais ir ieplīsis vai kā citādi bojāts un tas ne īpaši labi kalpo apģērba uzglabāšanai, noteikti izmet tos un iegādājies jaunus. Tāpat nepieciešams izmest visus tos pakaramos, kas iegūti ķīmiskajā tīrītavā, saņemot apģērbu, jo tie nav paredzēti ilgstošai apģērba glabāšanai.

Plastmasas trauki

Ja ir iekrājies prāvs pulks ar plastmasas traukiem, kuros bijis ēdiens, bet tie saglabāti ar domu, ka tie noderēs ēdiena līdzņemšanai, ir laiks no tiem atbrīvoties. Ja tie tā arī nav izmantoti, diez vai tie tiks izmantoti vēlāk, turklāt tie lieki aizņem vietu un rada nekārtību. Tas pats attiecas uz vienreiz lietojamiem ēšanas piederumiem. Tie nav paredzēti mazgāšanai un atkārtotai lietošanai, tāpēc neaizņem vietu ar lietām, kas gluži vienkārši nav nepieciešamas.

Žurnāli un bukleti

Žurnālu, reklāmas bukletu un katalogu lasīšanas paradumus gan nevajag mainīt, taču vecos eksemplārus, kas jau gadiem krājas kaudzēs, gan ir vērts izmest. Tie tikai lieki aizņem vietu, turklāt tie tāpat netiek ne šķirstīti, ne skatīti, tāpēc tiem gluži vienkārši nav vietas mājoklī. Iedomājies, cik daudz sakrājas šie materiāli gada laikā, un ja netiek veikta nekāda revīzija, tad pēc pāris gadiem būs izveidojies jau bibliotēkas cienīgs arhīvs.

Neizmantota kosmētika

Acu ēnas, kas neatbilst iecerētajam tonim vai nagu lakas, kas it kā pāris gadus nav lietotas, bet tomēr, gan jau kādreiz noderēs, iekļaujas izmetamo lietu sarakstā. Vecai un neizmantotai kosmētikai nudien nav vietas nevienā mājoklī. Katram kosmētikas līdzeklim ir noteikts derīguma termiņš, un pēc tā sasniegšanas labāk neriskēt ar tās lietošanu.

Nebeidzamā krūžu kolekcija

Katram no mums ir sava mīļākā krūzīte, no kuras kafija vai tēja garšo vislabāk, taču tad, ja mīļākās krūzītes ir jau pārdesmit, tad vērts padomāt, vai tās tik tiešām ir tik mīļas. Katra krūze savā krāsā tikai saraibinās virtuves trauku kolekciju, un būsim godīgi – ne visas krūzes mēs tiešām izmantojam. Ja kādai ir parādījusies plaisa vai vidus ir iesmērējies tā, ka to nevar vairs izmazgāt, tad ir laiks šķirties no šiem traukiem bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem.

Lietas, kas gan jau noderēs

Ja esi viens no tiem cilvēkiem, kas iegādājas kādas lietas ar domu, ka kādam dāvanā tas noderēs, ir vērts vērīgāk pārskatīt šos krājumus un secināt, vai kaut kas no tā nav nokalpojis savā gaidīšanas laikā. To pašu var attiecināt uz jebkādiem mājās atrodamiem priekšmetiem, kas joprojām saglabāti tikai tāpēc, ka prātā iezagušās domas – gan jau kādu dienu tas noderēs. Jebkas, kam šie vārdi tiek piedēvēti, ir jāizmet.

Zīmējumi un kartītes

Bērnu zīmējumi, protams, ir ļoti skaisti un vērtīgi, tāpēc izcilākos darbus noteikti jāsaglabā un jāieliek kādā mapē, taču pārējos vērts izšķirot un izlemt – kurus saglabāt un kurus ne. Visus zīmējumus jebkurā gadījumā nav iespējams saglabāt, tas ir skaidrs. Ja vien neesi apsveikumu kartiņu kolekcionārs, tad neļauj arī tām lieki krāties atvilktnēs vai plauktos. Ja vēlies tās saglabāt, tad uzglabā tās visas vienā vietā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!