Vai arī tevi uztrauc kāda virtuves dvieļu kopšanas īpatnība? Tie ir pārāk cieti, sasmakuši vai arī neuzsūc mitrumu pietiekami? Uz šiem un vēl citiem jautājumiem atbildes sameklējis portāls goodhousekeeping.com, lai par to galva vairs nebūtu jālauž.
Pelējuma smaka
Kuram gan ir prieks pēc vannas vai dušas slaucīties dvielī, kas uzkrājis sevī ne to patīkamāko smaku? Ja dvielis ož pēc pelējuma, mazgā to karstākā ūdenī un pievieno veļas mašīnas saturam 1-2 tases etiķa. Svarīgi ievērot, lai dvieļi vienmēr tiek pilnībā izžāvēti.
Lēna žūšana
Ja dvieļu kopšanā sastopies ar to, ka tie ne pārāk ātri un vienmērīgi izžūst, tad pie vainas varētu būt tas, ka dvieļi vēl ir jauni. Aptuveni pēc piecām mazgāšanas un žāvēšanas reizēm dvielis kvalitatīvāk sāks uzsūkt mitrumu un arī izžūt pēc tam, taču svarīgs ir arī izvēlētais materiāls. Pārāk pūkaini un sintētiski dvieļi arī labi nežūs, jo mitrums netiek uzsūkts, tāpēc vienmēr izvēlies pēc iespējas absorbējošākus dvieļus.
Krāsas zaudēšana
Ja vēlies saglabāt dvieļu sākotnējo krāsas spilgtumu, tad mazgājot tos, vienmēr pievieno etiķi, īpaši pirmajās mazgāšanas reizēs. Noteikti nemazgā dvieļus kopā ar citiem apģērbiem, jo tie var iekrāsot dvieļus.
Raupji dvieļi
Ja slaukoties ir tāda sajūta, ka dvielis ir kā smilšpapīrs, tad pie vainas, iespējams, ir mazgāšanas līdzekļa pārliekā izmantošana. Tas, ka mazgāšanas līdzeklis tiks pievienots vairāk, nebūt nenozīmē, ka dvieļi būs tīrāki. Šāda rīcība tikai padara dvieļus cietākus un raupjākus. Neizmanto veļas mīkstinātāju, jo tas kavē mitruma uzsūkšanos, līdz ar to dvieļi kļūst raupji. Tāpat ievēro pareizu dvieļu žāvēšanu – nekad nežāvē tos uz kamīna, krāsns vai radiatora, bet ļauj tiem izžūt istabas temperatūrā.
Pūkainuma zaudēšana
Ja sākotnēji pūkainie dvieļi sāk zaudēt savu mīkstumu, pirms liec tos mazgāt, kārtīgi izpurini to un arī pēc mazgāšanas izpurini. Arī tad, kad dvielis ir pilnībā izžuvis, izpurini to – tas palīdzēs saglabāt dvieļa pūkainumu.