Ceļojums ar auto
Brauciens mājup no audzētavas vai patversmes var izrādīties pirmais suņa ceļojums transportlīdzeklī. Daudziem kucēniem automašīnā kļūst nelabi, un tā var gadīties arī pieaugušiem suņiem, kuri nav raduši braukt.
Vizinoties biežāk, lielākā daļa suņu pierod, un nelaba dūša tos vairs nemoka, taču pirmajiem ceļojumiem vajadzētu būt īsiem, lai sunim neveidotos nepatika. Ieteicams izvēlēties sunim tīkamu galamērķi, piemēram, parku vai laukus.
Nevediet suni ar auto uzreiz pēc ēšanas, atveriet logu, lai salonā cirkulē gaiss, un novērtējiet, kurā vietā sunim biežāk kļūst nelabi, ja tāda problēma pastāv (parasti priekšējā sēdeklī suņi jūtas sliktāk, nekā aizmugurē). Ja pats būsiet pie stūres, iepriekš īpaši parūpējieties par drošību – piesprādzējiet suni ar speciālu siksnu, kas savietojama ar mašīnas drošības siksnu, vai ievietojiet būrī, ja plānots garāks brauciens. Būris sunim ļauj justies drošāk un pasargā no nelabuma.
Ja tomēr neievērojiet nevienu no šiem ieteikumiem (diemžēl tā rīkojas daudzi suņu saimnieki), vismaz pārliecinieties, ka suns sēž aizmugurējā sēdeklī. Ja gadās iekļūt satiksmes negadījumā, suni priekšējā sēdeklī var nopietni ievainot arī gaisa spilvens.
Lai gan sākums bieži vien nav viegls, lielākoties suņiem patīk ceļot ar auto un skatīties pa logu, kā pasaule skrien garām, īpaši tad, ja galapunktā gaida pastaiga vai ciemošanās. Daudzi suņi labprāt izbāž galvu pa auto logu, taču veterinārārsti brīdina, ka no tā var iekaist acis.
Nonākot galapunktā
Ja suns ceļo būrī vai piesiets ar drošības jostu, jums nav jāuztraucas, ka tas varētu pēkšņi izlēkt no automašīnas, kad esat sasnieguši galamērķi. Ja ļaujat sunim braukt mašīnā nepiesprādzētam vai bez būra un brīvi pārvietoties, jums jābūt pārliecinātam, ka tas gaidīs vārdos izteiktu komandu izkāpt.
Sunim, kas steigšus izlec no auto pludmalē vai mežmalā, nekas slikts, visticamāk, nenotiks, bet tas noteikti nav droši, kad apstājaties ielas malā, kur ir dzīva satiksme. Diemžēl suns šo atšķirību nezina.
Brauciens ar sabiedrisko transportlīdzekļi
Pārvietojoties ar autobusu vai vilcienu, neņemiet līdzi kucēnu, kas vēl nav iemācījies paciesties. Sabiedriskajā transportlīdzeklī turiet suni tālāk no citiem pasažieriem.
Neiedomājieties, ka ikviens cilvēks būs priecīgs iepazīties ar jūsu suni, un izvēlieties laiku, kad pasažieru plūsma ir vismazākā.
Tiklīdz manāt, ka suns kļūst nervozs vai pārāk uzbudināts, turiet to stingri sev blakus. Īsa pavada un iemauktiņi šajā gadījumā der labāk nekā kaklasiksna.
Brīdinājums
Nekad neatstājiet suni automašīnā vienu uz ilgu laiku, bet karstā laikā – pat ne dažas minūtes! Gaisa temperatūra mašīnā var paaugstināties ļoti ātri – gluži kā cepeškrāsnī – pat tad, ja tā novietota ēnā un logos atstāta sprauga.
Suņi viegli sakarst, taču nesvīst, turklāt tiem ir biezs kažoks, tāpēc dzīvniekam draud karstuma dūriens vai vēl kas ļaunāks.
Informācija no Sofijas Kolinsas "Suņu mīļu rokasgrāmatas", ko laidis klajā "Jāņa Rozes apgāds".