spoguļa tīrīšana spodrināšana pulēšana sieviete uzkopšana
Foto: Shutterstock
Nebūt nav tā, ka spoguļu tīrīšana ir vieglākais darbs, jo dažkārt neizskaidrojumu apstākļu dēļ uz tā virsmas paliek švīkas vai citi traipi, kas noteikti neliecina par tīru spoguli. Ja līdz šim neesi atklājis savu veiksmes formulu spoguļu tīrīšanā, aizņemies šos padomus.

Pašgatavots līdzeklis

Vienkāršākā metode, kā pašam pagatavot spoguļu tīrīšanas līdzekli, ir sajaukt vienādās devās etiķi ar ūdeni. Vislabāk to uzreiz liet pudelē ar pulverizatoru, pēc tam sakratīt un lietot spoguļu spodrināšanai. Gadījumiem, ja uz spoguļa virsmas palikuši kādi traipi un nosēdumi, piemēram, matu laka, skropstu tuša, zobu pasta, to var notīrīt ar spirta un vates gabaliņa palīdzību. Ja ir jātīra traipi, tad tas noteikti jādara pirms parastā līdzekļa izmantošanas, pretējā gadījumā traipi tiks izsmērēti pa visu spoguli.

Atbilstoša tīrīšanas drāna

Spoguļi ir kaprīzi, ja izmantojam nepiemērotu drānu to tīrīšanā. Piemēram, papīra salvetes atstās plūksnainus nosēdumus tāpat kā salvetes, bet lupata, kas paredzēta trauku mazgāšanai, līdzekli uzsūks un virsmas tīrīšana nebūs tik veiksmīga. Vislabāk izmantot speciālās spoguļu virsmas tīrīšanas lupatiņas vai drānas, kas ir no mikrošķiedras materiāla vai kāda cita plānāka auduma.

Tīrīšanas process

Svarīgi tīrīšanas līdzekli smidzināt uz spoguļa virsmas, ne uz drānas. Pēc izsmidzināšanas ar drānas palīdzību tīrīšana jāsāk no augšējās daļas, virzot tīrīšanas kustības pa labi un pa kreisi, gluži kā mazgājot grīdu ar slotu. Spoguļa vidū var nomainīt lupatiņas locījumu uz tīrāku pusi un tad turpināt tīrīšanu. Ja ir iespēja, pārbaudi saules gaismā spoguļa tīrību – vai nav redzamas švīkas, traipi un citi nosēdumi. Nepieciešamības gadījumā tīrīšanu ar līdzekli jāatkārto. Pēc tam atsevišķi ar drānu jāiztīra spoguļa stūra daļas un šķirbas starp rāmi, ja tāds ir.

Video pamācība:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!