Vai istabas kaķis tiešām jāvakcinē?
Foto: PantherMedia/Scanpix
"Vai tiešām vajag ik gadu mocīt kaķi ar vakcināciju, ja viņš nekad netiek laists ārā? Pat uz palodzes ne, jo logs tiek atvērts vienīgi vēdināšanas režīmā. Kur gan viņš var inficēties ar kādu slimību? Vai ir jēga tērēt naudu vakcinācijai?" jautā "MansDraugs.lv" lasītāja. Lūdzām padomu veterinārārstam.

"Tas ir ļoti interesants jautājums, ko nākas dzirdēt bieži. Realitāte ir tāda, ka arī tad, ja kaķis dzīvo desmitajā stāvā un netiek laists pat pastaigāties pa palodzi, viņš var inficēties ar dažādām slimībām, jo infekcijas izraisītājus, proti, vīrusus un baktērijas, mājoklī varam ienest mēs – ar apaviem, iepirkumiem, āra drēbēm. Ja kaķis nav vakcinēts, viņš var saslimt," stāsta Dr. Beinerta klīnikas veterinārārsts Abubakars Gasanhanovs.

"Ikviens kaķis, arī istabas, jāved pie ārsta uz komplekso vakcināciju reizi gadā. Tajā ietilpst potes pret trakumsērgu un izplatītākajām vīrusu slimībām (infekciozo rinotraheītu, kalici vīrusu un panleikopēniju). Gribu uzsvērt, ka vakcīnu iedarbība ilgst vienu gadu, pēc tam iegūtā imunitāte strauji mazinās un kaķis atkal var saslimt, tādēļ ik gadu obligāti jāveic revakcinācija. Diemžēl tas ir mīts, ka vienreiz iepotē un dzīvnieks iegūst imunitāti pret konkrētajām slimībām uz visu mūžu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!