Grīda ir tīra, trauki nomazgāti, plīts virsma arī spīd un laistās, tomēr tas nebūt neliecina, ka mājoklis ir pilnībā tīrs. Noteikti ir vairāk tādu vietu, par kuru tīrīšanu mēdzam regulāri aizmirst, taču portāls popsugar.com apkopojis astoņas tipiskākās vietas, kas mēdz pazust no tīrāmo darbu saraksta.
Kafijas automāts
Izmantojot kafijas automātu, šķiet, ir pilnīgi pietiekoši, ja esam ierīci papildinājuši ar ūdeni un atbrīvojuši tvertni no biezumiem, taču arī kafijas automātam laiku pa laikam ir nepieciešama ģenerālā apkope ar atkaļķošanas programmu. Vispareizāk ir to darīt nevis tad, kad automāts jau brīdina par to, ka tas ir jāizdara, bet jau laikus, tad ierīce viennozīmīgi labāk kalpos un arī kafijas garša būs daudz baudāmāka. Atsevišķus kafijas automātus drīkst atkaļķot ar ūdens un etiķa šķīdumu, bet citos nepieciešams speciāls līdzeklis, bet jebkurā gadījumā pēc tīrīšanas vairākas reizes ierīces mehānisms jāizskalo ar tīru ūdeni.
Spilvenu mazgāšana
Patiesībā jebkurš spilvens būtu jāmazgā tikpat bieži kā pati sega, jo tajā uzkrājas putekļi un citi smalki netīrumi, īpaši tad, ja netiek izmantots pārvalks. Ja nu par gulēšanas spilveniem mēs vēl kaut cik atminamies, tad par dekoratīvajiem spilveniem nudien kaut kā aizmirstam, taču arī tie ar laiku kļūst par vienu lielu putekļu mākoni, tāpēc centies pievērst uzmanību to mazgāšanā.
Atkritumu konteiners
Atkritumu pilno maisu no konteinera izņemam, izmetam lielajā konteinerā un ievietojam jaunu maisu, kur izmest atkritumus, taču patiesībā miskaste par ar visu maisu izmantošanu uzsūc sevī virkni baktēriju un arī dažādas smakas. Tāpēc noteikti ik pēc pāris dienām izmazgā un izskalo pašu miskasti un dezinficē to ar kādu līdzekli.
Aizkari
Aizkari nevainīgi iekārti logos nerada pamatotas aizdomas, ka tie varētu arī būt netīri, taču tie tik tiešām laika gaitā uzkrājuši putekļus un putekļu ērcītes, tāpēc arī tiem ik pa laikiem jāpievēršas ar ģenerālo tīrīšanu. Vislabāk aizkarus mazgāt ķīmiskajā tīrītavā, tad ir mazāka iespēja tos sabojāt, taču, ja esi pārliecināts par mazgāšanu mājas apstākļos, to var droši darīt arī katrs pats ar rokām vai ar veļas mazgājamās mašīnas palīdzību.
Trauku mazgājamā mašīna
Šī ierīce ir ļoti pateicīga trauku kalnu mazgāšanā, taču reti kurš atceras, ka arī pati ierīce ar laiku ir jāizmazgā, jo tajā sakrājušās ēdiena paliekas, kā arī var parādīties nepatīkama smaka. Pašas ierīces mazgāšana izpaužas ar atbrīvošanu no traukiem, lai tā būtu pilnīgi tīra un atbrīvošana vispirms no redzamajiem netīrumiem un ēdiena paliekām. Pēc tam ierīcē ievieto kādu plastmasas trauku, kurā ieliets etiķis un citā traukā vai arī speciālā bumbā ieber dzeramo sodu. Uzstādi ierīci mazgāšanas režīmā un ļauj līdzekļiem rūpīgi izmazgāt pašu ierīci. Pēc tam var atstāt durvis vaļā un ļaut ierīcei izvēdināties.
Vannasistabas piederumi
Trauks, kurā novietotas zobu tīrīšanas piederumi, ziepju statīvs, stikla trauks vatītēm, dušas kabīnes statīvs mazgāšanas piederumiem un citi šādi sīkumi, nepievērš sev uzmanību ar tīrīšanu, tomēr tajos uzkrājas vairāk baktēriju nekā spējam iedomāties. Centies regulāri izmazgāt, izskalot un izslaucīt šos un citus piederumus vannasistabā.
Veļas mazgājamā mašīna
Tāpat kā ar trauku mazgājamo mašīnu, arī veļas mašīna ik pa laikam ir jāizmazgā pati par sevi, lai tiktu novērstas kaļķakmens nogulsnes, iztīrītos ūdens novades caurules un nepieļautu smakas rašanos. Arī veļas mašīnas mazgāšanā izmanto etiķi un dzeramo sodu, kas reaģējot ar karsto ūdeni, ļoti pateicīgi novērsīs visus netīrumus un nogulsnes.
Rokturi
Reti kurš aizdomājas, ka jānotīra un jāapmazgā arī tās vietas, kur mūsu rokas ikdienā bieži pieskaras, piemēram, durvju kloķi, gaismas slēdži un skapja rokturi, jo tos mēdzam aizskart arī ar netīrām rokām. Tas attiecas uz visām telpām, tāpēc atceries par regulāru šo priekšmetu notīrīšanu virtuvē, vannasistabā, viesistabā un citās telpās.