<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/79818573@N04/">free photos</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">cc</a>
Pīlādžu krāšņumu pamanām vien rudens pusē, taču šobrīd tas pievērsis sev uzmanību ar bagātīgu ziedēšanu. Pīlādzis jau kopš seniem laikiem latviešiem bijis ļoti svēts koks, tāpēc tas joprojām tiek dēvēts par ļoti iecienītu un arī nepieciešamu pie katras mājas.

Pīlādža raksturojums

Kā izrādās, parastais pīlādzis (Sorbus aucuparia) ir rožu dzimtas augs, kas bieži sastopams ne tikai Latvijā, bet arī Mazāzijā un pat Āfrikas ziemeļos. Pīlādzis ir vasarzaļš lapkoks vai krūms ar pelēku un gludu mizu. Šim kokam ir raksturīgas plūksnainas lapas, kas aug pa pāriem iegareni, taču pavasarī var novērot daudzos ziedus, kas izkārtojušies ziedkopā. Atšķirībā no oranžajām ogām, kas parādās uz rudens pusi, ziedi pavasarī ir balti un ar izteiktu smaržu, kas ne visiem šķiet patīkama. Pīlādža ziedēšana ilgst pāris nedēļas, parasti maija beigās un jūnija sākumā. Starp citu, pēc tā, cik daudz pavasarī ir ziedu, var noteikt rudenī gaidāmo ogu ražu. Ja ziedi ir maz, tad arī ogas nebūs daudz.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!