Nepieciešams:
- Divi garāki sprunguļi ar asāku galu, lai var iespraust zemē
- Divi īsāki sprunguļi
- Siens
- Stingrs diegs vai floristikas drāts
- Audums apģērba izveidei
- Divi vainadziņi
Lai varētu pagalmu, durvju priekšu, parādes ceļu vai jebkuru citu vēlamo vietu izrotāt ar šādiem Jāņa bērniem, vispirms jāpagatavo pamatne. Pie katra garākā sprunguļa piestiprini īsāko sprunguli zem galvas līmeņa, lai veidotos plecu līnija. Vislabāk sastiprināt kopā šos divus sprunguļus var piesienot tos krusteniski vienu otram klāt ar kādu auklu, jo to tāpat vēlāk nevarēs redzēt cauri. Ja tā ir vieglāk, sprunguļus var arī sanaglot, pats galvenais, lai tie stingri turas kopā.
Pēc tam liec klāt ķermeņa pamatnei pa siena kaudzītēm un apsien tās ar diega vai drāts palīdzību. Visērtāk ir sākt stiprināt sienu no apakšdaļas un turpināt to piesiet uz vidusdaļu, tad plecu līniju, galvu un rokas. Tādā pat veidā arī pieliec sienu un aptin, veidojot rokas. Galvenais ir kārtīgi nosiet, lai viss stingri turas, turklāt siena kārtas var droši likt vairākās kārtās. Ja vēlas iegūt zaļāku ķermeni, var tam piesiet paparžu lapas.
Kad ķermeņa formas ir iegūtas, atliek vien apģērbt Jāņa bērnus ar pienācīgu apģērbu, kam par pamatu nepieciešams audums, kāds nevajadzīgs galdauts, lina salvetes vai jebkas cits, kas varētu piestāvēt. Meitenītei svārkus izveido vienkārši aptinot audumu ap vidukli, un piesienot to ar kādu lentīti. Lieliski izskatīsies, ja lentīte būs ar tautiskiem motīviem.
Puisītim bikšu izveidošanā nāksies izmantot arī šūšanas prasmes. Sašuj no auduma 15 cm platu cauruli un vidusdaļā nošuj tuneli, lai cauri varētu izvērt vertikālo sprunguli. Nogludina audumu, lai izveidojas divas buktētas bikšu staras. Tad caur tuneli uzvelk koka sprungulim un viduklī nosien ar drāti un pa virsu skaistu lentu.
Pēc tam, kad Jāņa bērni ir ietērpti, jāizveido nelieli vainadziņi no ozola lapām puisītim un kādām pļavas puķēm meitenei. Ja ir pieejamas tautisku motīvu lentītes, apsien kādu puisītim ap kaklu un kā jostu biksēm, bet meitenītei ap vidukli.