<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/kiuko/">きうこ</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/">cc</a>
Šobrīd ne vienā vien nomalē, mežmalā un laukmalā var sastapties ar krāšņu lupīnu ziedējumu, kas tā vien pārsteidz nesagatavotu ar krāsu dažādību. Interesanti, ka bez liekas piepūles lupīnas zied un krāšņo ainavu ne tikai dārzā, bet pat pamestās nomalēs, kur par tām neviens nerūpējas, tāpēc ir pamats aizdomāties par šo ziedu ieviešanu. Portāls ''Māja&Dārzs'' konsultējās ar stādaudzētavas ''Blīdene'' agronomi Vitu Puku, lai saņemtu vērtīgus padomus par lupīnu audzēšanu pašu dārzā.

Skaistas un izturīgas

Iemesls tam, kāpēc lupīnas ir tik izturīgas un spējīgas augt pat dārza puķēm nepiemērotās vietās, ir attīstītā sakņu sistēma, kas sniedzas ļoti dziļi zemē. Lupīnu sakņu sistēma ir ļoti spējīga uzsūkt barības vielas pat visdziļākajos augsnes slāņos, tāpēc tām netraucē pat uzbērumi un apkārt augošā zāle. Tomēr sekmīgai lupīnu augšanai nepieciešams liels mitrums, it īpaši tas svarīgs attīstības sākumā, bet arī vēlāk ilgstošs sausums tām nenāks par labu. Kas attiecas uz saules siltumu, tad šis augs pacieš pat stipras salnas pavasarī un izteiktas prasības pret siltumu lupīnām nav novērojamas, taču to audzēšanai vislabāk izvēlēties izteikti saulainas vietas, jo arī savvaļā tās aug saules izgaismotās vietās. Arī augsnes izvēlē lupīnas nav diži izvēlīgas, un tās vislabāk augs smilšmālā, bet noteikti ne smilšainā augsnē, jo šādi apstākļi lupīnām būs pārlieku sausi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!