<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/blumenbiene/">Maja Dumat</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">cc</a>
Melnais plūškoks ir ļoti savdabīgs augs, jo pēc nosaukuma tas nepavisam neatbilst tā vizuālajām pazīmēm ziedēšanas laikā – balti ziedu ķekari, kuros no melnās krāsas nav ne miņas, taču rudenī zili melnās ogas pierāda nosaukuma patiesumu. Jāatzīst, ka melnais plūškoks patiesi pie mums ir vēl nenovērtēts, jo tas ne tikai skaisti izkrāšņo dārzu, bet ir lielisks atklājums arī kulinārijā un tautas medicīnā, kas var tikt apstiprināts pēc pašu pieredzes.

Ne visiem iepazītais svētais koks

Melnais plūškoks (Sambucus nigra) ir vasarzaļš kaprifoliju dzimtas krūms vai pat neliels koks, kas visbiežāk ir sastopams Eiropas dienvidos, Ziemeļāfrikā, Dienvidamerikā, Āzijā, taču pēdējos gados šis par svēto koku dēvējamais augs izpelnījies slavas mirkļus arī Latvijas dārzos. Plūškoka ziedēšanas laiks ir no maija līdz pat jūlijam, taču pat šajā salīdzinoši ilgajā laika periodā ne vienmēr atceramies par to un izmantojam tā labās īpašības, ko sniedz balti ziedošie ziedi. Melnais plūškoks ziedēšanas laikā atpazīstams ne tikai pēc skaistajiem ziediem, bet arī lapām, kas iekrāsojušās gaišām maliņām, tāpēc augs izskatās īpaši dekoratīvs gan pie lauku mājas, gan pilsētas dārzā. Gan auga lapas, gan arī paši ziedi ir tik skaisti, ka tie pelnījuši tikt iepīti vainagos, kāzu pušķos vai kādā ziedu kompozīcijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!