27. un 28. jūlijs
Lapu dienas. Rudens ražai sēj endīvijas un cigoriņsalātus. To darot, jāzina, ka pirms ziemas augus, iespējams, vajadzēs piesegt. Stāda Ķīnas kāpostu dēstus. Vēl nav par vēlu iesēt skābenes un lapu pētersīļus nākamajam pavasarim. Dala un pārstāda maurlokus un rabarberu cerus. Sēj zālienus. Apgriež tūjas, veido arī citus dekoratīvos krūmus. Pļauj zālienu, appļauj dabiskās pļavas. Laista augus.
29. un 30. jūlijs
Augļu dienas. Lasa ogas, vāc vasaras ābolus. Novāc gurķus, tomātus, sviesta pupiņas, zirņus un ziedkāpostus. Vāra ievārījumus, konservē, skābē, spiež sulas un kaltē augļus un ogas. Siltumnīcās un plēves mājās tomātiem normē ražu, izvāc bojātās lapas, pastiprina ventilāciju. Arī augļu kokiem normē ražu, izlaužot sīkos un kroplos augļus. Ķiršiem veido vainagus. Ravē zemenes, apgriež tām stīgas un mēslo. Stāda jaunās zemenes, izvēloties apsakņotus stādus no labu šķirņu ražīgiem augiem ar veselām, slimību neskartām lapām.
31. jūlijs un 1. augusts
Sakņu dienas. Novāc īslaicīgai uzglabāšanai paredzētos agros kartupeļus, burkānus, redīsus un galda bietes. Sēj rudens šķirņu redīsus. Ja norakti agrie kartupeļi, jādomā, kur tupeņus stādīsiet nākamgad. Ja nav iespējams mainīt vietu un ievērot augu seku, tos tajā pašā vietā var stādīt arī otro gadu, ja šāgada kartupeļi bijuši veseli. Pēc kartupeļu norakšanas tagad var iesēt ātri augošus zaļmēslojuma augus – eļļas rutku, baltās sinepes vai kressalātus, pēc tam lauku varēs mēslot ar kompostu. Labāk ir stādīt kartupeļus divus gadus pēc kārtas un pēc tam ievērot lielāku pārtraukumu, nekā vienā vietā stādīt ik otro gadu. Ravē un rušina stādījumus. Apstrādā augsni rudens sējumiem.
2. augusts
Nekavējoties jāsagatavojas augļu ražas vākšanai, glabāšanai un pārstrādei. Tīra un sakārto pagrabus un plauktus. Tīra un, ja vajadzīgs, salabo kastes. Pārliecinās, ka sulu spiedes un augļu žāvētavas ir tīras un darba gatavībā.
3. augusts
Ziedu diena. Priekšpusdienā var vēl potēt vai acot rozes. Jau var potēt un acot augļu kokus. Jāsameklē laba vieta pavasara sīpolpuķēm. Izvēlīgajām hiacintēm labi priekšaugi būs samtenes, kliņģerītes un kreses, arī agrie kāposti un dilles. Hiacintes nedrīkst stādīt vietās, kur iepriekš augušas citas sīpolpuķes, kā arī pēc īrisiem un petūnijām. Pēcpusdienā vēl var apgriezt tūjas, ķiršus un plūmes. Augusta otrajā pusē augi jau sāks gatavoties ziemai, tad to apgriešana var radīt nevēlamas sekas.
Ja nav pacietības gaidīt septembri, kad ir labākais liliju stādīšanas laiks, izcilāko šķirņu sīpoliem var noņemt ārējās zvīņas, tās dezinficēt vai notīrīt un spraust tīrā grantī vai perlītā. Var arī ievietot plastmasas kulītē ar perlītu vai sasmalcinātām, viegli mitrām sūnām un nolikt siltā vietā, lai pie katras zvīņas veidotos saknītes.