Vasaras otrajā pusē dārzos nobriest ogas un augļi, koku zari kļūst smagāki ne tikai gatavo augļu dēļ, bet tajos sasēd, čirkstina un cenšas pamieloties visdažādākie putni. Lai arī ikvienam putni šķiet jauki pavasarī dziedam un vasarā, kad mazie lidoņi centīgi medī dažādus dārza kaitēkļus, tad, briestot augļu ražai, dārzu īpašnieki nemaz vairs nepriecājas par spārnu švirkstoņu melleņu krūmā vai ķiršu kokā.
Putni ne tikai spēj zibenīgi nolasīt visu nobriedušo ražu, tie, diemžēl, saknābā arī negatavos augļus, tos sabojājot. Savā pieredzē, kā dabai saudzīgi aizbiedēt putnus, dalās ''An Oregon Cottage'', un dažus noderīgus padomus atradām arī grāmatā ''Seni padomi'' (J. Reiznieks, 1991, Avots).
Daudzi, lai aizsargātu dārza ražu, izmanto tīklu, apsedzot ar to kokus. Tomēr tīkla metodei ir savi apgrūtinājumi un negatīvās iezīmes
font-family:"Calibri",sans-serif;mso-ascii-theme-font:minor-latin;mso-fareast-font-family:
Calibri;mso-fareast-theme-font:minor-latin;mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";mso-bidi-theme-font:minor-bidi;
mso-ansi-language:LV;mso-fareast-language:EN-US;mso-bidi-language:AR-SA'>– ražu ir ne tikai grūti novākt, bet tīklā mēdz sapīties putni. Ja cilvēks dārzu neapmeklē katru dienu, putnam šāda sapīšanās draud pat ar nāvi.