Kaķis kož
Kad glāsti savu kaķi vai kasi viņa iecienītāko vietiņu, vienu brīdi viņš, acis piemiedzis, no labsajūtas murrā, bet jau nākamajā brīdī tu apstulbis skaties uz savu roku, kurā mincis tikko iecirtis zobus. Piekritīsi – tas šķiet vairāk nekā mulsinoši, vai ne? Portāls "Vetstreet.com" piedāvā vairākus iespējamos skaidrojumus šādai rīcībai.

Ar ko tādu saskaras daudzi kaķu saimnieki. Tautā to mēdz dēvēt par "mīlestības kodienu", bet dzīvnieku uzvedības speciālisti šādai kaķa uzvedībai devuši formālāku apzīmējumu – samīļošanas izraisīta agresija.

Parasti kaķis sākumā pats meklē saimnieka uzmanību un glāstus, bet, kad gribēto ir saņēmis, piepeši iekož, it kā paziņojot: "Viss, nu jau pietiek!" Saimnieki mēdz stāstīt, ka mīlulis pārvēršas no draudzīga par nejauku tik piepeši, kā istabā kļūst tumšs, kad kāds negaidīti izslēdz gaismas slēdzi.

Kaķu uzvedības eksperti šādai murrātāja rīcībai piedāvā vairākus iespējamos skaidrojumus:

1. Tas varētu būt veids, kā kaķis cenšas kontrolēt situāciju, būt tās noteicējs, īsāk sakot, uzskatāmi demonstrēt savu statusu.

2. Iespējams, kaķim pārāk ilga mīļošana asociējas ar kaut ko negatīvu, kas liek acumirklī, it kā aizstāvoties, reaģēt agresīvi. Varbūt kādreiz kaķis ilgi murcīts pa rokām, lai gan skaidri licis saprast, ka to nevēlas.

3. Tas var būt veids, kā kaķis parāda saimniekam, ka jūtas nelaimīgs, piemēram, par to, ka nesaņem pietiekami daudz uzmanības. Iespējams, minkas garastāvokļa maiņa tikai šķiet pēkšņa. Sak, tu man iepriekš nepievērsi uzmanību, nu tad tagad saņem!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!