Ogu sezona rit pilnā sparā, līdz ar to notraipītas drēbes, dvieļi, galdauti un citi audumi ir gluži vai pašsaprotamas situācijas, no kurām nav iespējams izvairīties. Lai attiecīgajās situācijās būtu zināms rīcības plāns, apkopojām vērtīgākos pieredzes stāstus portāla Calis.lv forumā, kur netrūkst padomu nedz par izmantotajiem līdzekļiem, nedz arī mazgāšanas procesu.
Jebkura oga, nonākot saskarsmē ar kādu audumu, ātri iesūcas auduma šķiedrās, un tieši tas padara apgrūtinātu šo traipu iztīrīšanu. Tas nozīmē, ka ogu traipi vienmēr jācenšas tīrīt pēc iespējas ātrāk, neatliekot to uz vēlāku laiku, jo iekaltušus traipus būs vēl grūtāk iztīrīt. ''The Kitchn'' raksta, ka vispirms audumu var iemērkt karstā, pat verdošā ūdenī, un dažkārt pat ar to būs gana traipu iztīrīšanai. Kamēr vāras ūdens, uz traipa uzliec samitrinātu drānu, bet noteikti neberzē netīro vietu, jo tādā veidā tas var kļūt vēl grūtāk izmazgājams. Iemērc drēbi karstā ūdenī, atstāj uz laiku mērcēties un tad izņem, pārliekot citā bļodā un aplejot atkal ar tīru ūdeni. Šādi procesu atkārto, līdz traipi izzuduši.
Ja ar šo metodi nav līdzēts, iespējams, ogu traipi uz auduma bijuši ilgāku laiku, un tādos gadījumos vajag papildu līdzekļus. Klāt karstajam ūdenim var pievienot etiķi, ļaujot tam ievilkties pāris minūtes. Ogu traipus var iztīrīt arī ar etiķi un citronu sulu, tikai tādos gadījumos jāuzmana, lai skābe ''neizēd'' krāsu.