Ziloņu mazulīte Nandita Hi Veja (Nandita Hi Way) iemūžināta fotogrāfijās, kopā ar pieciem citiem ģimenes locekļiem plunčājoties dubļu peļķēs, kas pēc Anglijas klimatam tik tipiskajām lietusgāzēm izveidojušās lielo snuķaiņu aplokā Česteras Zooloģiskajā dārzā, vēsta "Vida Press".
Kādā brīdī vien nedēļu vecais mazulis attapies vārtoties peļķē, jo viens no lielajiem ziloņiem, kāpjoties atpakaļ, netīšām pagrūdis mazo un tas, saceļot šļakatas, ievēlies peļķē.
Endijs Makenzijs (Andy Mckenzie), Česteras Zoodārza ziloņu kopēju komandas vadītājs, pastāstīja: "Ziloņu baram bieži patīk rotaļāties dubļos un karstākās dienās tas viņiem ir lielisks veids kā atvēsināties. Tāpat vārtīšanās dubļos ziloņiem palīdz uzturēt ādu veselu un tīru, jo, kad dubļi sakaltuši, viņi tos kopā ar netīrumiem norīvē nost, beržoties pret kādu koku vai akmeni."
Zoodārza pārstāvis piebilst: "Lai gan mūsu mazā Nandita Hi Veja ir vien dažas dienas veca, netērē laiku velti un jau metas baudīt šļakstīšanās prieku kopā ar lielajiem ziloņiem. Visa ģimene viņu pieskata, un mamma nekad nav tālu – vienmēr turpat blakus, lai ar savu gādīgo snuķi vajadzības gadījumā mazajai notīrītu dubļu šļakatas no acīm vai ausīm."
Nandita savai jau pieredzējušajai māmiņai Či i Vejai (Thi Hi Way) piedzima ceturtdien, 20. augustā.
Česteras zoo Hi Veju ģimenē pārstāvētas Āzijas ziloņu četras paaudzes, un Či jau ir māmiņa 18 gadus vecajai Sitami, vecmāmiņa 11 gadus vecajai Sundarai un divus gadus vecajam Balam, kā arī vecvecmāmiņa trīs gadus vecajam Hari.
Česteras Zooloģiskais dārzs ir dalībnieks ziloņu pavairošanas programmā, ko koordinē Eiropas Zooloģisko dārzu un akvāriju asociācija, kuras mērķis ir palīdzēt uzturēt dzīvotspējīgu ziloņu populāciju Eiropā. Zooloģiskā dārza vadība cer, ka Nanditas nākšana pasaulē var veicināt sabiedrībā sapratni par šo sugu, kam, saskaņā ar Starptautiskās dabas un dabas resursu aizsardzības savienības (International Union for Conservation of Nature, IUCN) atzinumu, pastāv augsts izmiršanas risks.
Savvaļā ziloņus apdraud dzīvojamās vides sarukšana apbūves un citas cilvēku darbības ietekmē, malumedniecība ar mērķi iegūt ziloņkaulu un konflikti ar cilvēkiem. Tā kā ir samazinājusies dzīvojamā platība, daudzi dzīvnieki ieklīst kultūraugu laukos un apskādē ražu. Tas daudzus fermerus pamudina uzsākt ziloņu medības, lai no kaitniekiem atbrīvotos.
Lai mazinātu šo bīstamo tendenci, Česteras Zoo šogad aizsūtījis uz Asamu Indijā 12 cilvēku komandu, kuru uzdevums pasargāt savvaļas ziloņus no cilvēkiem un cilvēku apsaimniekotos laukus no ziloņiem.