Kaķi, kuri sasirguši ar gripu, parasti izskatās ļoti nelaimīgi, un ļoti jauniem, kā arī vecākiem kaķiem šī slimība, īpaši, ja netiek ārstēta, var beigties pat ar došanos uz labākiem medību laukiem.
Mīluli pilnībā pasargāt no gripas diemžēl nav iespējams, jo pret to vismaz pagaidām vakcīnas nav. Ja kaķis ārā netiek laists, vienīgais ieteikums – pašiem rūpīgi mazgāt rokas pēc atnākšanas no āras, lai lipīgo kaiti neienestu mājās.
Kaķu gripas simptomi:
- izdalījumi no deguna,
- acu asarošana,
- klepus, šķaudīšana,
- atsacīšanās no ēdiena,
- apātija,
- drudzis,
- locītavu sāpes,
- čūlas mutē (ne vienmēr).
Ārstēšana
Ja novēro kādus no minētajiem simptomiem (var būt tikai daži), vispareizākais ir, lieki nevilcinoties, vest kaķi pie veterinārārsta, kurš noskaidros, vai kaķim tiešām ir gripa, un izrakstīs nepieciešamos medikamentus nepatīkamo simptomu un diskomforta mazināšanai, lai kaķītim būtu vieglāk mokošo kaiti pārciest.
Visticamāk, dakteris simptomu mazināšanai liks lietot deguna un acu pilienus. Ja slimības gaitā pievienojas kāda bakteriāla infekcija, papildus būs jālieto antibiotikas.
Saimnieka galvenais uzdevums ir panākt, lai mincis kaut ko uzkož un padzeras, jo slimības dēļ kaķis uz ēšanu un dzeršanu būs ļoti gauss un skubināms. Var pat nākties pašam mīluli barot, jo viņa organismam ir nepieciešams uzņemt minerālvielas un vitamīnus, lai tiktu ar slimību galā. Pietiekama šķidruma uzņemšana, lai skalotu organismu, ir jo īpaši svarīga. Ja dzīvnieks pilnībā atsakās no dzeršanas, var būt nepieciešamība likt sistēmu. Jāgādā arī, lai mīlulim ir silti.
Raksta tapšanā izmantota Heteres Danfijas "Kaķumīļa rokasgrāmata" ("Zvaigzne ABC") un "Petmd.com".