Kucēns, saimniece
Foto: PantherMedia/Scanpix
Nav būtiski, kādu mājdzīvnieku iegādājamies – kaķi, suni, sesku vai trusi, bet mēs vēlamies, lai viņš ir vesels, atbilst tai šķirnei (ja tas ir šķirnes dzīvnieks), kuru esam izvēlējušies, lai ir ar labu raksturu, kas ļautu viņam iedzīvoties ģimenē un, dāsni apveltītam ar ģimenes locekļu mīlestību, atbildētu ar to pašu. Tomēr nereti viss beidzas ar vilšanos – dzīvnieks izaug pavisam citāds, nekā gaidīts, tam ir uzvedības problēmas vai slikta veselība. Jautāju suņu un kaķu ekspertei Vijai Klučniecei, kādas ir būtiskākās kļūdas, ko cilvēki pieļauj, iegādājoties mājdzīvnieku.

“Diemžēl, kā rāda pieredze, cilvēki ļoti vieglprātīgi iegādājas dzīvniekus,” teic Vija Klučniece. Lielākoties cilvēki nopērk mājdzīvnieku, jo: a) iepaticies tā ārējais izskats; b) bērns vēlas dzīvnieku; c) filmā vai grāmatā redzēts tieši šādas šķirnes suns vai kaķis. Ļoti daudziem tas ir spontāns pirkums, neievācot nekādu informāciju par izraudzīto šķirni. Tomēr ne suns, ne kaķis, ne trusis vai jel kura cita dzīva radība nav rotaļlieta, kuru var nomest stūrī, ja tā nav iepatikusies. Ar mājdzīvnieku nāksies sadzīvot vairākus gadus, tādēļ tā iegādei jāpieiet ļoti atbildīgi un rūpīgi.

Bieži vien tiek aizmirsts, ka no piemīlīgā mazuļa izaugs liels suns, kaķis vai trusis, kurš, iespējams, nebūs vairs tik rotaļīgs un pievilcīgs kā agrāk, ka nāksies par dzīvnieku rūpēties, ka būs jādomā, kam viņu uzticēt, ja dosieties ceļojumā un viņu nevarēsiet ņemt līdzi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!