durvis ārdurvis rokturis durvju kliņķis
Foto: Shutterstock
Mājokļos, kur ārdurvis aprīkotas ar metāla durvīm, nereti gada aukstajā sezonā nākas saskarties ar slapjuma pazīmēm. Par to, kāpēc šāda parādība rodas un kas pie tā vainojams, vērsāmies pie metāla durvju ražotāju ''Alefs S'' speciālistiem.

Lai arī aiz loga vēl nav iestājies stindzinošs aukstums, vietām mājokļa ārdurvis kļūst slapjas, īpaši vēlos vakaros un agros rītos. Kā stāsta kompānijas speciālists Sergejs, tad šāda parādība rodas kondensāta rezultātā, gluži tāpat, kā tas notiek ar logiem gada aukstajā sezonā.

Visbiežāk kondensāts uz metāla durvīm rodas, ja iekštelpās ir ļoti silts, bet koridorī jeb telpā otrpus durvīm- krietni zemāka temperatūra, un telpa nav nodrošināta ar pietiekamu ventilāciju. Ja priekštelpa nav apsildāma, tad pirms durvju montāžas par to būtu jābrīdina meistari vai durvju ražotāji, tādos gadījumos durvis var speciāli apstrādāt, lai kondensāts nerastos, bet visbiežāk pie vainas ir nepietiekama ventilācija. Par to, kāpēc brīžiem mitrums ir vairāk, brīžiem mazāk, vainojams tas, ka mitruma līmenis mainās, īpaši tad, ja notikuši remontdarbi, kondensāts sākotnēji var būt pamanāmāks.

Ilgstošs mitrums uz metāla durvīm nav vēlams, tāpēc, lai vietām ar laiku neparādītos rūsa vai arī nerastos kādi bojājumi, meistars iesaka ierīkot vēl vienas durvis telpas iekšpusē, piemēram, lamināta vai koka, kas norobežos metāla durvis no atšķirīgajām temperatūrām. Kā otru variantu meistars min MDF paneli, kas piestiprināms pie durvīm - arī šāds risinājums palīdzēs izvairīties no kondensāta rašanās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!