Māja un dārzs - 989
Foto: Shutterstock

Laminātam ir daudz priekšrocību – viegla kopšana, zemas izmaksas un plašs dizaina piedāvājums. Turklāt, sekojot līdzi norādījumiem, to iespējams ieklāt paša spēkiem, bez speciālistu palīdzības. Par to, kas jāievēro šajā procesā portāls Tavamaja.lv konsultējās ar ''K-rauta'' projektu vadītāju Viesturu Praulīti.

Lamināta izvēle

Lamināta izvēlē nozīme ir gan tekstūrai, gan rakstam, tomēr vissvarīgāk vēl pirms došanās uz veikalu saprast, vai istabā iederēsies tumša vai gaiša grīda. Tumšais lamināts piešķirs telpai eleganci un izcels interjera detaļas – rokturus un aksesuārus. Tomēr ir jārēķinās, ka daudz pamanāmāki būs kurpju nospiedumi, putekļi un mājdzīvnieku spalvas. Tumšas grīdas labi saskan kopā ar gaišām, pelēkām un krēmkrāsas sienām. Gaišs lamināts telpu padarīs vizuāli lielāku un putekļi un spalvas būs mazāk pamanāmi. Tas dzīvoklī arī izcels tumšas vai krāsainas mēbeles un interjera dekorus.

Vēl viena būtiska lamināta priekšrocība ir tā, ka to var ieklāt uz dažādu materiālu grīdas pamatnes – koka, betona, flīzēm un linoleja. Lamināta ieklāšana prasa rūpību, tāpēc daļa pircēju izmanto uzstādīšanas pakalpojumus, tomēr to iespējams izdarīt arī paša spēkiem, ievērojot meistaru norādījumus, stāsta speciālists.

Lamināta ieklāšana soli pa solim

Pirmais solis kvalitatīvai lamināta ieklāšanai ir ideāla grīdas izlīdzināšana. Ja grīdas nav perfekti līdzenas, tās jāapstrādā ar pašizlīdzinošā sastāva masu. Pirms ieklāšanas lamināts iepakotā veidā vismaz 48 stundas jāuzglabā telpā, kurā ir plānoti darbi.

Kad pašizlīdzinošā masa ir sacietējusi, jāķeras klāt pie skaņas un siltuma izolācijas starpslāņa ieklāšanas, skaidro Viesturs. Tam tiek izmantota putu plēve, korķa starplika vai apakšklājs ar kanālu sistēmu jeb zaļais lokšņu zemsegums. Šie produkti efektīvi uzņem grīdas spriedzi, slāpē vibrācijas, neuzsūc mitrumu un palielina komfortu tāpēc, ka tam ir laba skaņas un termo izolācija. Tāpat pirms ieklāšanas jāpārliecinās, vai temperatūra telpās ieklāšanas laikā ir aptuveni +20o C grādu, vai telpas nav mitras un vai visi logi ir aizvērti. Laminātu nav paredzēts klāt uz elektriski apsildāmām grīdām.

Lamināts jāklāj gaismas avota virzienā, jo tādā veidā paneļu savienojuma vietas būs mazāk pamanāmas. Lai vizuāli paplašinātu garas un šauras telpas, vēlams laminātu ieklāt perpendikulāri telpas garumam, neņemot vērā gaismas virzienu.

Lamināta ieklāšana tiek veikta pēc peldošā principa, nestiprinot grīdas segumu pie pamatnes, savstarpēji to savienojot ar ''Click'' sistēmu. Pārsvarā lamināta plākšņu savienošanas sistēmas un ieklāšanas tehnoloģija ir līdzīga "click" laminātu sistēmām. Šādai sistēmai nav nepieciešama līme, tomēr jāatceras, ka katrā iepakojumā ir konkrētā lamināta veida ieklāšanas instrukcija, kas jāņem vērā. "Click " sistēmas principā var ieklāt telpā, kuras izmēri nepārsniedz 12x20 m, uzsver speciālists.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!