Foto: Shutterstock

Stindzinošais aukstums daudzus pārsteidzis nesagatavotus, un tā vien gribas radiatora slēdzi pagriezt tālāk, lai tas dotu lielāku siltumu, taču līdz ar to, arī rēķinā parādīsies lielāki cipari, tāpēc aizlienē šos portāla Goodhousekeeping.com sagatavotos padomus, kā mājokli sasildīt bez radiatoru palīdzības.

Logu kvalitāte

Siltumu mājoklī ievērojami ietekmē logu tehniskais stāvoklis, tāpēc pārbaudi, vai loga rāmī nav radušās plaisas. Vecos koka logus noteikti vajadzētu siltināt, un to var darīt dažādos veidos - ar blīvgumiju, papīra līmlenti, avīzēm vai pat segām, ja no logu puses pamatīgi pūš. Parūpējies par to, lai sasildīto māju neatdzesētu ziemas sezonai neatbilstoši sagatavoti logi.

Siltas segas

Bieži vien, dodoties pie naktsmiera, gribas ieslēgt lielāku siltumu istabā, taču tā vietā vērts apsvērt domu par siltāku segu izvēli. Satīna vai kokvilnas gultas veļas vietā izvēlies flaneļa pārvalkus, kas sasildīs ķermeni uzreiz, kad ērti iekārtosies uz naktsmieru. Ir pieejami arī elektriski sildītāji, ko var ieklāt gultā zem palaga, taču tā vietā daudz veselīgāk būs izmantot dabiskās vilnas segas.

Aizkaru un žalūziju izmantojums

Lai arī no rīta, dodoties prom no mājas, aiz loga vēl ir tumšs un par aizkaru vai žalūziju atvēršanu nemaz neiedomājamies, patiesībā, ja tas tiks izdarīts, palīdzēsim mājoklī saglabāt siltumu. Ja saules stari spīdēs uz stikla, tad, kaut arī pavisam minimāli, tomēr nedaudz sasildīsim mājokli. Savukārt vakarā un naktī gan logiem jābūt pilnībā aizsegtiem, un ja ir biezi, tumši aizkari, tos noteikti aizver.

Durvju aizbāžņi

Ja dažās istabās ir siltāk un citās vēsāk, tad ir vērts apsvērt domu par speciāliem durvju aizbāžņiem. No auduma uzšūtos aizbāžņus ar polsterējumu, kas izskatās kā sarullēta sega, var novietot gan pie ārdurvju spraugām, gan uz palodzēm, un tie patiesi palīdzēs telpā vairāk saglabāt siltumu.

Paklāju izmantošana

Paklāju nozīmīgumam vēsajās dienās pievēršam pārāk maz uzmanības. Tā kā tieši grīdas ir visvēsākās, protams, ja tās nav apsildāmas, tad par paklāju izmantošanu noteikti jāatceras. It sevišķi, ja mājās ir koka dēļu grīda ar spraugām, tad daļa siltuma tiek pazaudēta tieši pa šīm spraugām, tāpēc nodrošinies ar siltāku grīdas segumu. Turklāt paklāji radīs omulīgāku noskaņu un arī kājām būs siltāk.

Siltākās telpas

Ja vēsākajās dienās vairāk uzturies tieši viesistabā vai guļamistabā, tad pievērs uzmanību tam, lai durvis uz pārējām istabām būtu aizvērtas. Mazāka telpa vienmēr ilgāk saglabās siltumu, tāpēc durvis vienmēr turi aizvērtas un lieki tās nevirini.

Radiatoru regulēšana

Ja radiatori ir regulējami, tad bieži cilvēki izvēlas pa dienu, esot prom no mājas, tos izslēgt vai atstāt ieslēgtus vien minimāli, tādā veidā cenšoties ietaupīt elektroenerģiju, taču patiesībā šāda regulēšana par labu nenāk, jo vēsu un atdzisušu mājokli vēlāk sasildīt ir divtik grūtāk un elektrība beigu beigās tiek iztērēta tikpat daudz, vai pat vēl vairāk.

Omulīgumam

Siltumu mājās noteikti var panākt ar omulīgu noskaņu, piemēram, svecēm. Izkārto sveces uz galda, krāsns vai saliec tās svečturos. Sveču liesmiņas dos siltumu un arī radīs mājīgāku noskaņu. Savukārt virtuvē izvēlies gatavot maltīti, kurai jāizmanto cepeškrāsns. Tādā veidā virtuvē iegūsi papildu siltumu un arī smarža mājās būs omulīgāka. Tāpat, ja vien ir iespēja, vairāk izmanto ''dzīvās'' uguns klātbūtni, kurinot kamīnu, krāsni vai elektrisko kamīnu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!