Kāpēc dzeltē skujkoki? Skaidro speciālists
Foto: Shutterstock

Ja arī tavā dārzā kāds no skujkokiem nodzeltējis, neskatoties uz to, ka it kā tiek kopts atbilstoši, šī parādība liecina, ka kaut kas tomēr nav augam pa prātam, un par šo kaiti portālam TavsDārzs.lv pastāstīja kokaudzētavas ''Bīlasti'' dārza jautājumu speciālists Māris Deičmanis.

Ūdens trūkums ir tikai viens no faktoriem, kas ietekmē augu dzeltēšanu pēc stādīšanas, to ietekmē arī stādīšanas laiks, lielo koku tuvums, gruntsūdeņi, gaisa temperatūra, saulaino dienu daudzums, augsnes skābuma līmenis, kā arī augu ieaugšanas periods jaunajos apstākļos, skaidro speciālists. ''Stādot augus kokaudzētavā, novērojām, ka pirmajā gadā var dzeltēt visi augi, neatkarīgi no to izmēriem. Jārēķinās, ka stādot tūjas garākas par 2,5 metriem, to ieaugšanās periods būs mazākais 2 gadi, un būs nepieciešama sistemātiskāka, rūpīgāka kopšana,'' stāsta Māris Deičmanis.

Izteikti zaļā krāsa kokiem parādās otrā gada beigās pēc stādīšanas, augiem līdz tam jāiesakņojas, jāpielāgojas jaunajiem apstākļiem un vietai. Stādot mālainās augsnēs, tā ir obligāti jāielabo, jo cietā mālā ļoti lēni veidosies sakņu sistēma, augi dzeltēs un neaugs. Visa pamatā augiem ir nepieciešami veci kūtsmēsli, kūdra, komposts, minerālvielas, ūdens, saule un vējš. Augiem, tāpat kā mums, ir regulāri jāēd un jādzer, tāpēc par to nevajadzētu aizmirst nevienā gadalaikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!