Atklāta varde, kura jau 137 gadus uzskatīta par izmirušu - 2
Foto: AP/Scanpix

Indijā atkal atklāta neparastā koku varde, par kuru tika uzskatīts, ka tā izmirusi pirms viena gadsimta, vēsta BBC.

Koku vardi atkal atklājis Indijas biologs Sathuabhams Das Biju ar savu zinātnieku komandu. Koku varde atklāta tropu mežos Indijas ziemeļaustrumos, taču zinātnieki cer šādas vardes atrast arī plašākā teritorijā no Ķīnas līdz Taizemei.

"Mēs dzirdējām īstu muzikālu orķestri, kas nāca no kokiem. Tas bija maģiski. Protams, mums uzreiz vajadzēja noskaidrot, kas tas ir," stāsta Biju.

Teju golfa bumbiņas lieluma varde dzīvo koku dobumos aptuveni sešu metru augstumā. Zinātnieki uzskata, ka tāpēc līdz šim šīs koku vardes netika atklātas.

Savukārt citi zinātnieki uzskata, ka vardes vienkārši ir palikušas nepamanītas, jo zinātnieki maz pētījuši šo reģionu.

Atšķirībā no citām vardēm, koku vardes ēd ne tikai kukaiņus un kāpurus, bet arī zāli.

Izmantojot DNS analīzes, Biju un viņa kolēģi identificējuši vardes kā daļu no jaunas ģints. Tas nozīmē, ka tām piešķirs jaunu nosaukumu.

Vardes no sākotnējā Polypedates jerdonii, kas ir par godu britu zoologamTomasam Džerdonam un viņa 1870. gada atklājumiem par iepriekš zināmajām sugām, tagad pārdēvētas par Frankixalus jerdonii. Jaunais nosaukums ir par godu herpetologam Frenkijam Bossuitam, kurš bijis Biju padomdevējs.

Lai gan atrasts ievērojams varžu skaits, šo sugu nevar uzskatīt par neapdraudētu, norāda Biju. Tropisko mežu izciršana jaunu lauksaimniecības ceļu un mājvietu būvēšanai apdraud varžu eksistenci, viņš brīdina.

Abinieku pētnieks Biju no Deli Universitātes līdz šim brīdim atklājis 89 no reģionā atklātajām 350 varžu sugām. Pirmo reizi koku vardes atklātas 2007. gadā, kad šajā reģionā tika meklēti citi dzīvnieki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!