Foto: Shutterstock

Latvietim praktiskajam nekad nekas nav bijis par grūtu. Viņš zināja gan to, kā tikt vaļā no grauzējiem mājās, gan to, kā izvilināt tārpus no puķupoda. Portāls Tavamāja.lv izņēmis no pūra lādes septiņus noderīgus, mūsdienu cilvēka prātam amizantus, bet tajā pašā laikā goda vietā turamus padomus, kas noderīgi (cik nu ļoti) saimniecībā.

Tas, kāds būs rezultāts pēc kāda no padomu izmēģināšanas praksē, gan ir uz katra paša sirdsapziņas! Ja rezultāts veiksmīgs, tad gadu desmitiem vecajiem padomiem var uzticēties.

1. Asins traipus no balta auduma var iztīrīt ar ožamā spirta un ūdeņraža pārskābes palīdzību. Traipa vietu tīra ar 10 procentus stiprā spirtā iemērktu vates tamponu. Kad traips iztīrīts un noskalots, to vēlreiz apstrādā ar ūdeņraža pārskābi un audumu kārtīgi izskalo ar siltu ūdeni.

2. Lai zeķes kalpotu ilgāku laiku (gan sieviešu, gan vīriešu), jādara sekojošais – jāiegādājas tikai tādas, kas pilnībā atbilst katra paša kājas izmēriem. Tās jāsargā no asām virsmām un neapgrieztiem kāju nagiem.

3. Ja puķupodā saradušies tārpi, tos no poda vilina laukā ar sapuvuša ābola palīdzību. Ābolu noliek uz poda, pie auga stublāja un gaida, līdz tārpi izlīduši mieloties. Pēc tam tos ar visu ābolu izmet.

4. No pelēm un žurkām atbrīvoties palīdzot piparmētras. Grauzējiem dikti nepatīkot to smarža. Piparmētru pušķīšus jāizliek vietās, kur grauzēji uzturas. Var arī apslacīt peļu taciņas ar piparmētru tinktūru.

5. Ja mājās saradušās blusas, tās var apkarot ar gurķiem. Blusām nepatīkot gurķu smarža. Veļu un pagulti apslaka ar gurķu sulu vai izkaisa pagultē gurķu mizas.

6. Dekoratīva matētā stikla pagatavošanai noderēs smirģelis un ūdens. Stiklu noberž ar ūdens un smirģeļa putriņā iemērktu korķa gabalu.

7. Ja praktiskais latvietis ir pietiekami radošs, tad pats var mājās pagatavot linoleja aizvietotāju. Vispirms ar rudzu miltu klīsteri uz grīdas dēļiem izlīmē vecas avīzes divās trīs kārtās. Katrai kārtai pirms atkārtotas līmēšanas ļauj nožūt. Pēc tam jauno avīžu segumu divreiz pārklāj ar laku. Sacietējušo laku noslīpē ar smilšpapīru un pēc tam nokrāso ar grīdas krāsu.

Raksta veidošanā izmantota Jura Reiznieka grāmata "Seni padomi" un Mārtiņa Kalniņa grāmata "1000 vērtīgu padomu".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!