elektroniskās ierīces bīstamie atkritumi miskaste atkritumu šķirošana
Foto: Shutterstock
Telefona maiņa reizi divos gados, vecā ledusskapja nomaiņa pret jaunu un mūsdienīgāka televizora iegāde – it kā pašsaprotamas situācijas, tomēr retais aizdomājas par to, kur likt un ko iesākt ar vecajām iekārtām? Vieni noglabā dziļākos stūros vai bēniņos, citi aizved uz lauku mājām, taču ar to problēma nav atrisināta.

Nevar noliegt, ka mūsdienas varētu dēvēt par preču patēriņa laikmetu, kad tā vien šķiet, iegādājamies vairāk, nekā spējam patērēt, taču ne par to šoreiz ir stāsts. Ja jau esam izvēlējušies dzīvot šādi, tad katram pašam jāpieņem lēmums, ko un kā darīt tālāk. Portāls TavaMāja.lv konsultējās ar Latvijas Zaļā punkta direktoru Kasparu Zakuli, kas sniedza informāciju par elektrisko un elektronisko ierīču atkritumiem.

''Dabas resursu izmantošana produktu, preču vai vielu ražošanā ir kļuvusi jau par pašsaprotamu procesu, taču bēda tāda, ka pēc tam, kad šīs saražotās lietas vairs nav vajadzīgas, viss pārvēršas par atkritumiem, līdz ar to, sanāk tā, ka mēs tikai ņemam, bet atpakaļ neko neatdodam. Šādā veidā agri vai vēlu resursi beigsies un nāksies cīnīties ar sekām.'' Tomēr, kā mēs visi labi zinām, katrai bezizejai ir vismaz viena izeja un arī elektronisko ierīču atkritumu jomā ir risinājumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!