roka ķepa sadarbība
Foto: Shutterstock
Ja esat nolēmuši uzņemties rūpes par četrkājainu ģimenes locekli, ir faktori, kas jāapsver vēl pirms tam. Protams, lieti noderēs arī informācijas iegūšana un konsultēšanās, piemēram, gan ar ārstu, gan veterinārārstu, kas noteiks iespējamās alerģijas un dzīvniekus, kas ģimenes papildinājumam nebūs piemēroti. Taču ir virkne praktisku jautājumu, kas noteikti nodarbina saimnieka prātu.

Līdz ar dzīvnieka ienākšanu ģimenē, protams, palielinās atbildība, taču jāapsver arī, piemēram, praktiski uzdevumi - kurš ar suni dosies pastaigās no rītiem, kurš uzņemsies rūpes par regulāru kaķa kastītes tīrīšanu un citi. Ar partneri jānoskaidro, cik daudz laika jums ir ārpus darba pienākumiem, cik pavadāt mājās, kāds ir jūsu dienas ritms. Protams, dzīvnieks būs priecīgs saimniekus mājās redzēt, bet pārāk ilga atsāšana vienatnē tomēr nav vēlama.

Lai arī mīluļa adoptēšana radīs prieku abām pusēm, proti, saimnieki priecāsies par četrkājaino draugu, bet dzīvnieciņš novērtēs, ka viņam uzreiz ir divi saimnieki, ko mīlēt, līdz ar būtisko soli rodas virkne atbildīgu darbību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!