MansDraugs albums - 89

Ķekavā novērotais baltais stārķis tomēr nav migrants, turklāt tas nav arī agrākais pavasara novērojums. Ornitologs Kārlis Millers pieļauj - stārķim patvērumu ziemas laikā devuši cilvēki, kuri tagad putnu palaiduši brīvībā.

"Šad tad tā mēdz būt - ka putnus, kas neaizlido uz siltām zemēm, cilvēki paņem pie sevis, un ziemu ļauj pārlaist kādā šķūnī vai kūtī. Tur putnu piebaro, bet pavasarī laiž vaļā," stāsta Latvijasputni.lv veidotājs un ornitologs Kārlis Millers. Raksturojot ziņu par to, ka Ķekavā novērots baltais stārķis, ornitologs skaidro - pēc spalvas vien ir iespējams noteikt, ka putns, visticamāk, turēts nebrīvē.

Ziņā par balto stārķi Ķekavā uzsvērts, ka tas ir agrākais pavasara novērojums, turklāt vizuālus pierādījumus iesūtījuši divi cilvēki. Tiesa, šis gadījums ornitologos raisa domas par likumsakarīgu stāsta turpinājumu, kas aizsācies jau pagājušā gada rudenī. Millers skaidro - pirms gada uz Rīgas zoodārzu zvanījusi kāda skolotāja no Ķekavas, stāstot, ka skolas stadionā sēž stārķis. Zoodārzā putns nav uzņemts, taču cilvēki, kā šķiet, par putnu izlēmuši parūpēties paši. "Notikumu attīstība liek domāt, ka tā arī ir noticis. Kāds ir paņēmis stārķi un pa ziemu piebarojis, un nu viņš palaists brīvībā vai pats pasprucis," pieļauj Millers. Stārķis rudenī varētu būt traumēts, tāpēc nav aizlidojis. Palicis Latvijā, kur piesaista apkārtējo uzmanību. Tad cilvēki sāk domāt, ko ar putnu vajadzētu darīt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!