MansDraugs albums - 90
Pagājušajā nedēļā tika publiskotas ziņas par iespējami agrāko pavasara migrantu – balto stārķi. Tiesa, ziņas izrādījās neprecīzas, jo stārķis, visticamāk, ziemu pavadījis tepat Latvijā cilvēku uzraudzībā, barots un kopts. Taču kāda satraukta lasītāja portālam DELFI atsūtījusi vēstuli, kurā raksta – Ķekavas stārķis nav manīts jau vairākas dienas, turklāt ne Rīgas zoodārzs, ne dzīvnieku patversme putnu neesot uzņēmusi pie sevis. Kāpēc tā? Vērsāmies pie speciālistiem.

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns portālam DELFI apstiprina, ka šis ir "ļoti agrs un neparasts gadījums, kas nerada pārliecību, ka putns ir dzimis savvaļā, turklāt ne dzimis, bet izšķīlies. Stārķis ir savvaļnieks. Turklāt atradums ir nevis kaut kur Latvijas dienvidu pierobežā, bet Ķekavā." Lielkalns stāsta, ka pat ievietotajās fotogrāfijās redzams, ka stārķis stāv gandrīz vai ceļa malā apdzīvotā uz māju fona un no cilvēkiem nebīstas. Tāpēc rodas jautājumi – ko stārķis tur dara un kāpēc tur atrodas? Turklāt, ja stārķim kāds uz ziemas periodu devis pajumti, kāpēc tik ātri izlaists vai izšmaucis ārā?

Arī dzīvnieku patversmes "Mežavairogi" vadītāja Danuta Priede apstiprina, ka patversmē saņemti zvani par Ķekavas stārķi. "Var redzēt, ka putns ir turēts tiešā cilvēku tuvumā, turklāt viņš ļoti labi lidoja. Lidojošu putnu kaut kur ieslodzīt nebūtu ētiski," stāsta Priede.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!