Flīžu dizaina modē visaktuālākie šobrīd ir mierīgi pasteļu toņi. Savukārt veidojot kontrastu, pircēji visbiežāk kombinē baltu ar melnu un krēma krāsu ar brūnu. Materiāla tekstūru izvēlas gan gludu, gan reljefa, populāras ir arī mozaīkas tipa flīzes. Arvien biežāk pircējiem dizainā patīk iekļaut akmens, koka un betona imitācijas flīzes. Turklāt šobrīd modē ir lielas, pat milzīga izmēra flīzes – monolītas plāksnes, ko var pielietot gan sienu, gan grīdas apdarei.
Flīžu ražotāji veido kolekcijas ar dažādiem dekoriem un toņiem, lai rosinātu pircējus dizainā veidot kombinācijas ar iespēju tās pielietot atšķirīgām gaumēm, stāsta ''K-rauta'' iekšējās apdares materiālu produktu grupas vadītāja Kristīne Akmene. No pircēju puses veikalos novērojama liela interese par moderniem un ekstravagantiem flīžu dizainiem, tomēr vispieprasītākās ir standarta izmēra flīzes mierīgos toņos.
Iedzīvotāji seko modes tendencēm un vēlas to darīt, tomēr pieredze rāda, ka joprojām vispieprasītākās sienu flīzes ir standarta izmērā no 20x30 līdz 25x35 centimetriem, bet citāda izmēra flīzes izvēlas retāk. Vadošie Eiropas ražotāji piedāvā arvien lielāka izmēra flīzes un viendabīgas masas produktus līdz 30x120 centimetriem izmēros un reizēm pat vēl lielākus formātus, stāsta Akmene.
Flīžu klāšana pašu spēkiem
Klājot flīzes pašu spēkiem, speciāliste iesaka vairākus priekšnoteikumus veiksmīgam rezultātam.
Pirms flīžu ieklāšanas ir jāpārliecinās, ka sienas ir notīrītas no gružiem, līdzenas un noblīvētas. Ir jāizrēķina un attiecīgi jāsagriež flīzes, izmantojot flīžu griezēju. Pēc tam var ķerties klāt flīžu ieklāšanai. To parasti uzsāk, viena izvēlēta stūra apakšā zonu noklājot ar līmes-javas maisījumu nelielā laukumā, un izlīdzina ar rīvdēļa gludo, bet pēc tam ar robaino pusi.
Flīzes liek uz noklātās sienas un piespiež ar roku, katras flīzes stūrī ievietojot krustiņu, kas palīdzēs flīzes ieklāt vienā līmenī. Kad flīzes izklātas, tās jāatstāj žāvēties. Pēc izžūšanas (vismaz 24 stundas pēc ieklāšanas) var ņemt laukā krustiņus.
Flīžu krāsai atbilstošo maisījumu iestrādā šuvēs un pēc tam notīra ar rīvdēļa gumijas maliņu. Pirms šuves atstāj žūšanai, to virsma ir rūpīgi jānomazgā ar samitrinātu sūkli un, izmantojot piemērotu mitru lupatu, jānoslauka un jānolīdzina šuves. Notīrītas flīžu šuves pāris dienas ir jāmitrina ar ūdens smidzinātāju. Pēc vairākām dienām ieteicams flīzes apstrādāt ar speciālu materiālu, kas palīdzēs mitrumam neiesūkties.
Vairāk informācija par to, kā mājās pašu spēkiem ieklāt flīžu segumu, uzzini šeit, savukārt smelties iedvesmu flīžu izvēlei var šeit.