Ja lamināta grīdas klāšanu esi nolēmis paveikt pats, tad, iespējams, kāda kļūda pieļauta, un ar laiku parādās kāds defekts, piemēram, pacēlies lamināta dēlīša posms. Par to, kāpēc šāda situācija radusies un kā to novērst, portālam TavaMāja.lv stāsta ''Grīdas meistars'' speciālists Gvido Zeibots.
Mūsdienās lamināta klāsts ir tik dažāds, un arī pamācības ir ļoti izsmeļošas, ka šķiet, – pašam ieklāt laminātu nesagādās problēmas, tomēr, ja sākumā viss šķiet aizritējis gludi un bez starpgadījumiem, pēc kāda laika var nākties atskārt, ka radušies defekti. Nedaudz pacēlies posms vai sajūta, ka tas vietām nedaudz kustas, var rasties arī tad, ja grīdas segumu klājis profesionāls meistars, skaidro nozares speciālists.
Kā vistipiskāko problēmas cēloni speciālists min neatstāto brīvo vietu laminātam. Izrādās, lamināta klāšanā jāievēro šāds noteikums – pa telpas perimetru jāatstāj astoņu milimetru liela sprauga, kur segumam ''staigāt'' pie temperatūru svārstībām. Ja lamināts ir ļoti cieši ieklāts, tam plešoties (kas ir normāla parādība), veidojas ieliekumi un posmi kustās. Šādās reizēs problēmu var risināt pats, izņemot visu laminātu un pēc tam ieklājot to pa jaunam, respektējot nepieciešamo spraugu pa perimetru. To var izdarīt, nozāģējot kādus dēlīšus mazākus.
Speciālists skaidro, ka jebkuru nelīmēto laminātu, kas ražots vismaz pēdējo desmit gadu laikā, var salikt un izjaukt stundas laikā, protams, ja telpa nav ļoti liela, līdz ar to – šo darbu var paveikt katrs pats, bet arī speciālistiem var uzticēt defekta novēršanu.
Vēl kāds no iemesliem, kāpēc radusies šāda problēma – bojājumi zem seguma. Var gadīties, ka zem grīdas pamats ir mainījis savu pozīciju, piemēram, ja māja sēžas, tad arī segums var mainīties. Protams, šādu cēloni pašam ir grūti pārbaudīt, taču var būt tā, ka problēma ir krietni nopietnāka un meklējama zem ieklātā grīdas seguma. Šādās situācijās vērts pieaicināt kādu speciālistu, kas palīdzētu noteikti īsto iemeslu.
Noderīgus padomus lamināta klāšanā var izlasīt šeit.