Kinologs Leons Markelovs ir pārliecināts, ka konfliktā iesaistītos suņus, protams, uzreiz ir jānošķir. Ja suns ir pie pavadas, saimnieks var tādējādi savu suni kontrolēt, pavelkot un aicinot iet uz citu pusi. "Ja suns ir ieķēries kādam citam sunim kaklā, savam sunim jāpiežmiedz kakls," paskaidro kinologs. Tādā gadījumā sunim nebūs elpas un viņš otru suni laidīs vaļā.
Nekādā gadījumā nedrīkst gaidīt, ka suņi paši pārstās konfliktēt. Sekas kādam no viņiem var būt arī letālas.
"Ja kaujas spēcīgi suņi un ir pavada, jāmēģina vienu suni piesiet, lai otru varētu atvilkt nost. Ja vienu vilks nost, otrs bruks virsū," tā kinologs Markelovs.
Ja suns ir maza auguma, to jāpaceļ rokās, lai otrs suns netiek klāt. Nedrīkst aizmirst arī par savu drošību.
Markelovs atgādina – nekādā gadījumā nedrīkst bāzt roku sunim mutē. Gadījumos, kad suns ir ieķēries citam sunim kaklā, saimniekam jāpieķeras pie suņa kakla ābola. Tad viņš atlaidīs vaļā otru suni. Kinologs pieļauj, ka var suņus satvert aiz pakaļējām kājām un vilkt nost.
Svarīgākais ir saglabāt vēsu prātu un necelt paniku, jo tas suņus var satricināt vēl vairāk. Papildus visām iepriekš minētajām darbībām jādod komanda "fū" un "nedrīkst". Ja reiz suns ar kādu ir plēsies, pastāv ļoti liela iespēja, ka viņš ar šo konkrēto suni konfliktēs arī nākotnē.
Kinologs stāsta: "Dzīvi bez konfliktsituācijām nodzīvot nav iespējams. Tāpēc suņu saimniekam jāredz, kas notiek gan viņa priekšā, gan aizmugurē."