Tests veicams pavisam vienkārši – viss, kas nepieciešams, ir kāda glāze un sausās barības graudiņš. Ievieto graudiņu glāzē un noliec glāzi kaķim pieejamā vietā, piemēram, uz grīdas. Kad kaķis sajutīs pārtikas smaržu un kad gribēs to dabūt ārā, viņš izmantos kādu no savām ķepām. Kā redzams video, viens kaķis graudiņu cenšas dabūt ar labo ķepu, bet otrs – ar kreiso.
Kad eksperiments vienreiz ir izdevies, turpini to darīt vēl pāris reizes. Tādā veidā gūsi apstiprinājumu tam, vai arī nākamajā reizē kaķis izmantos to pašu ķepu, kuru pirmajā reizē. Ja tā tomēr nenotiek, vari turpināt veikt eksperimentu līdz brīdim, kad vairumā gadījumu kaķis izmanto vienu ķepu.
"Ja kaķis vienu reizi izmanto ķepu, lai kaut ko dabūtu, tā var būt sagadīšanās. Taču, ja testu veic 20 vai 30 reizes un vairumā kaķis izmanto, piemēram, labo ķepu, tad saimnieks var būt diezgan drošs, ka labā ķepa dominē," paskaidro zoopsiholoģe.
Cerbule arī uzskata, ka šāds tests nekādu ļaunumu kaķim nenodara: "Tas ir tāds mini eksperiments, ko katrs pats var veikt mājās ar savu kaķi. Arī kaķim būs interesanti, ka ēdamais ir jādabū pašam, nevis ir ielikts bļodiņā."
Arī kāda priekšmeta pavilkšana kaķim pa priekšu var vēlreiz apliecināt to, kura kaķa ķepa ir dominantā, jo dzīvnieks priekšmetu vēlēsies ar ķepu maigi pasist.
Starp citu, viens no šajā video redzamajiem kaķiem kļuvis populārs arī iepriekš. Jau vairāk nekā 14 miljonus reižu skatīts video, kurā kaķis Maru cenšas ietilpt dažāda izmēra kastēs.