Potes pret ērcēm nav jeb Kā pasargāt savu mājas mīluli
Foto: Shutterstock
Tā kā ērču laiks strauji tuvojas, cilvēki steidz nodrošināties pret to kodumumiem pastaigu pa mežu laikā, ģērbjot pieguļošas drēbes un vakcinējoties, taču novārtā nedrīkst atstāt arī četrkājainos draugus. Vērsāmies pie speciālistiem, lai noskaidrotu, kā vislabāk pasargāt savu mīluli no ērcēm un kā pamanīt, ja kāda tomēr dzīvniekam ir piesūkusies.

Veterinārajā klīnikā "OSI Serviss" stāsta, ka ar ērču encefalītu gan kaķi, gan suņi slimo reti. Suņiem ir citas saslimšanas, ko izraisa ērces, piemēram, laima slimība un piroplazmoze jeb babezioze. "Latvijā suņiem ir pieejamas vakcīnas tikai pret piroplazmozi, bet šīs vakcīnas ir diezgan smagas. Saimniekam jāapsver, vai tā tiešām ir vajadzīga, jo šīs potes dzīvnieki slikti panes un tās pašas par sevi var izraisīt problēmas," tā skaidro klīnikā. Šī pote gan negarantē pilnīgu imunitāti pret ērcēm.

"Tagad ir diezgan plašs loks ar preparātiem. Galvenā ir atbaidošā funkcija," skaidro klīnikā. Atbaidošie līdzekļi, piemēram, aerosoli, siksniņas, pilieni aiz auss ērcēm nedod iespēju piesūkties ādā. Šos līdzekļus klīnikā iesaka izmantot, lai jau preventīvi nodrošinātos pret iespējamo ērču uzbrukumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!