sieviete troksnis
Foto: Shutterstock
Kaimiņu bērnu klaigas vai mēbeļu stumdīšana, netālās ielas trauksmainie trokšņi, pagrabā esošā sūkņa dūkšana vai kādu iekārtu skaļā darbība noteikti rosina domāt, ko gan varētu iesākt, ja apnicīgie trokšņi neliek mieru.

Lai laika gaitā nerastos problēmas ar skaņas izolāciju, par to būtu jādomā jau laikus, būvējot mājokli vai interesējoties mājokļa projektēšanas brīdī. Pēc būtības skaļu vai klusu dzīvošanu starp sienām nodrošina telpu izvietojums, tāpēc jāņem vērā, kur atradīsies potenciālās skaņu un vibrāciju radošās ierīces, piemēram, apkures katls, sūknis, ģenerators. Lai nerastos ar trokšņiem saistītas neērtības, plānošanās brīdī dzīvojamo zonu vajadzētu iekārtot iespējami tālāk no skaņas un vibrāciju radošām ierīcēm un telpām, kur šie skaņas avoti atrodas, portālam TavaMāja.lv stāsta uzņēmuma ''Manass'' skaņas izolācijas jautājumu speciālists Imants Duburs.

Protams, var gadīties arī tā, ka, ievācoties jau gatavā projektā, tiek konstatēta nepietiekama skaņas izolācija, un pārsvarā šādos gadījumos ir divu veidu problēmas. Vienu no problēmām speciālists dēvē par nepietiekamu jeb sliktu izolāciju, kam raksturīgas skaņas gaisā. Šādos gadījumos skaņa izplatās telpā pa gaisu, un tās var būt sarunas, mūzika, bļaustīšanās, skaļu iekārtu darbība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!