pārvākšanās pārcelšanās kastes
Foto: Shutterstock
Pārvākšanās process nudien prasa daudz enerģijas, un, līdz ar daudzo mantu kastu pārvadāšanu un izkrāmēšanu, jādomā, kur un kā visu izkārtot, lai viss jaunajā interjerā pienācīgi izskatītos. Tāpat prātā tik daudz ideju, ko un kā mainīt. Jaunas dzīvesvietas apdzīvošanā svarīgi dažus darāmos darbus neatlikt uz vēlāku laiku, tāpēc vērs uzmanību šiem ieteikumiem, pirms apdzīvo jauno mājvietu.

Pārkrāsošana

Pārvākšanās procesā noteikti rodas ne viena vien ideja, ko un kā varētu mainīt esošajā interjerā, taču, ja ar pārkārtošanu vēl var izlīdzēt arī vēlāk, tad pārkrāsot kaut ko tad, kad jau visas mēbeles sanestas, gan būs grūtāk. Visus krāsošanas darbus jāizdara vēl pirms galējo mantu izkrāmēšanas, jo vēlāk, visticamāk, darbiņš tiks atlikts kaut vai tāpēc vien, ka nebūs vieta, kur visu kompakti noglabāt. Vai tās būtu sienas, durvis, virtuves iekārta, radiatori vai logu rāmji, jebkuru darbu, kam nepieciešams otas pieskāriens, steidz izdarīt pēc iespējas ātrāk un neatliec uz vēlāku.

Spodrināšanas darbi

It īpaši tad, ja tas ir īrēts un jau mēbelēts mājoklis, tad bez ģenerālās tīrīšanas nevajadzētu steigt iekārtoties. Pirms ievākšanās nepietiks vien ar putekļu noslaucīšanu un grīdas izslaucīšanu. Tāpat, pirms vēl telpās nav ienestas mantas, noteikti kārtīgi jāizmazgā visi stūri un kakti, vietām lieti noderēs dezinfekcijas līdzekļi, noteikti vērts pārbaudīt, kāda netīrība vērojama aiz mēbelēm un vietās, kur grūtāk piekļūt. Ja visus tīrīšanas darbus grūti atminēties, noderīgu apkopojumu ar visiem darāmajiem darbiem atradīsi šeit, un tie derēs gan spodrības mēnesī, gan pārvākšanās gadījumā.

Foto: Shutterstock

Iekārtu tehniskais stāvoklis

Vai tā būtu virtuves iekārta, radiatori, veļas mašīna vai kāda cita ierīce, vēlams jau iepriekš pārbaudīt to tehnisko stāvokli. Ja kaut kas pienācīgi nefunkcionē, tad tas laikus jānovērš, citādi ar galēju ievākšanos neradīsies vairs vēlme labot durtiņas, kas skapim pienācīgi neaizveras, vai mainīt trūkstošo rokturi atvilktnēm. Daudz patīkamāk arī pašiem būs mitināties mājoklī, kur viss funkcionē un viss ir tā, kā patīk, un nav vairs jādomā, ka kaut kad vajadzētu salabot vēl to un to.

Palīgi kārtības uzturēšanai

Pirms izkārto visas sapakotās mantas no kastēm, laikus parūpējies, kur to visu ikdienā glabāt. Nereti ar plauktiem vien nepietiek, tāpēc jāpārdomā, kur un kā glabāsies kurpes, kā labāk sakārtot daudzos virtuves piederumus un kā tikt galā ar bērnu mantu krājumiem. Interesantas idejas un praktiskus ieteikumus vannasistabas kārtības uzturēšanai atradīsi šeit, par bērnistabas mantu krājumiem smelies iedvesmu šeit, savukārt par virtuves rīku glabāšanu idejas aplūko šajā rakstā.

Foto: Shutterstock

Neizdarītie darbi

Ja pārvākšanās procesā esi piefiksējis, ka aizkari jāizmazgā, jānomaina dvieļu krājumi pret jauniem, paklājs jānodod ķīmiskajai tīrītavai, jāpārstāda telpaugi vai jāapvelk krēsls ar jaunu mēbeļu audumu, laiks to izdarīt, pirms ievācies jaunajā mājvietā, kad prāts vairs nemaz nenesīsies to darīt. Pat tad, ja tā nemaz nav pārvākšanās, bet no jauna ievākšanās izremontētajā telpā, nevajag uz vēlāku laiku atlikt lietas, kas it kā var pagaidīt, piemēram, grīdas līstes piestiprināšana. Nereti tas arī netiek izdarīts, jo nešķiet tik steidzams darbs, un, galu galā, līstes tā arī paliek atstutētas pret sienu. Vai tas būtu mazāks vai lielāks darbiņš, steidz to izdarīt pirms ievākšanās.

Raksta tapšanā izmantoti padomi no portāla Apartmenttherapy.com.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!