Dzīvnieku patversme "Mežavairogi" izveidota 2009. gada 1. jūlijā, bet līdz tam patversmes teritorijā dzīvoja tikai savvaļas un lauksaimniecības dzīvnieki. Pēc dibināšanas patversmē sāka uzņemt arī četrkājainos draugus, suņus un kaķus. Patversmes vadītāja Danuta Priede stāsta, ka šobrīd "Mežavairogi" apkalpo 40 novadus visā Latvijā un iesaistās dzīvnieku aizsardzībā. Pašlaik "Mežavairogos" ir ap 100 suņu un tikpat kaķu.
Priede stāsta, ka patversme strādā policijas režīmā, sadarbojoties ar dažādām pašvaldībām. Saņemot izsaukumu no policijas, darbinieki dodas palīgā nelaimē nonākušajam dzīvnieciņam. "Pēc gada laikā uzņemto dzīvnieku skaita, "Mežavairogi" ir otra lielākā dzīvnieku patversme Latvijā," skaidro patversmes vadītāja.
Taču patversmē nelolo cerības, ka katram sunim tiks atrasts saimnieks: "Valstī ir apmēram ceturtdaļmiljons suņu. Es esmu reāla un es saprotu, ka visiem saimniekus mums neatrast."
Patversmē dzīvo arī lāči, kuri "Mežavairogos" mīt jau desmit gadus. Lielie dzīvnieki atvesti no Rīgas Zooloģiskā dārza filiāles "Cīruļi". Lielie plēsēji arī patversmē guļ ziemas miegu, bet, kā stāsta Priede, ja lācenēm neļauj gulēt, "viņas ir kašķīgas". Ziemas miegs lāčiem ir būtisks, jo tas ietekmē viņu dzīves ilgumu.
Kā visi dzīvnieki savā starpā sadzīvo? Pie lāčiem citi dzīvnieki gan neiet, vien daža vārna savu reizi mēdz ielidot pie lāčiem, taču, kā stāsta Priede, "lāči tā diezgan vienaldzīgi uz to skatās".
Lāči "Mežavairogos" rūpējas arī par to, lai darbinieki būtu mundri un ka nekas nedrīkst palikt neievērots. "Ir jābūt ļoti uzmanīgiem, jo lācis savu modrību nekad nezaudē," smaida Priede.