Portāls ''Delfi'' jau rakstīja, ka Apstādījumu saglabāšanas komisija diskutēja par liepu saglabāšanu vai nociršanu Rīgā, Pils laukumā. Lai arī sākotnēji diskusijā izskanējuši dažādi viedokļi un vieni uzskatīja pareizāk neveselos kokus likvidēt, tomēr ar arboristu palīdzību tika lemts visas vēsturiskās liepas saglabāt. Šajā sakarā portāls ''Tavs dārzs'' vērsās pie arborista Uģa Šmita, lai noskaidrotu, ko darīt situācijās, kad jālemj par koku saglābšanu vai izzāģēšanu.
Kas attiecas uz situāciju Pils laukumā ar vēsturiskajām liepām, speciālists nav iepazinies ar inventarizāciju un slēdzienu, tāpēc profesionāli komentēt labāko variantu nevar. ''Neredzot konkrētos kokus, protams, grūti spriest par pielietojamajām kopšanas metodēm, bet esmu pārliecināts, ka tās būs vairakkārt dārgākas par jauna dižstāda iestādīšanu un kopšanu, rēķinot 10 un vairāk gadu ilgā periodā nākotnē. Visdrīzāk liepas pie pils vizuāli būs ļoti nepievilcīgas un atjaunotajā laukumā izskatīsies slikti,'' komentē Šmits. Vairāk par liepu saglabāšanu Pils laukumā lasi šeit.
Arborists skaidro, ka parasti kokus bez iemesla neizcērt, un neviens speciāli ļaunumu dabai negrib nodarīt. Visbiežāk ir divi iemesli, kāpēc lemj par labu koku izciršanai: