Jāteic, ka labais tonis tomēr prasa, lai suņuks vispirms varētu pats iepazīties ar cilvēku, apošņājot viņu. Ne velti teju vienmēr cilvēks uzmanīgi pastiepj savu roku, lai suns varētu iepazīt cilvēka smaržu, roku apostot, un tikai tad cilvēks var jau mierīgāk suņuku paglaudīt. Tādā veidā mīlulis sapratīs, ka cilvēkam nav ļaunu nodomu, un iesaistīsies pozitīvā komunikācijā.
Taču "Pets4homes" ir apkopojis dažas pazīmes un darbības, kuras veic cilvēks un kuras suni var pat ļoti aizkaitināt. Jāpiebilst, ka darbībām nevajadzētu notikt īpaši saskarsmē ar svešiem suņiem, kuru raksturs cilvēkam ir nezināms.
Pārāk daudzu vārdu izmantošana
Stāvēšana pāri sunim
Taču atrašanās pāri sunim, proti, tā, ka cilvēks stāv pilnā augumā, bet suņuks atrodas sem viņa, var dzīvniekam likt domāt, ka cilvēks pār viņu dominē. Sveša cilvēka atrašanās pāri sunim var mīluli iebiedēt, padarīt nervozu.
Vislabāk iesakāms svešam sunim strauji netuvoties. Tas darāms gan tāpēc, lai lieki nesatrauktu suni, gan tāpēc, lai dzīvnieks pie jaunā cilvēka varētu pierast un justies droši viņa klātbūtnē.
Tiek pat pieļauts, ka suns labprātāk atrodas tādā attālumā, kāds ir cilvēka augums. Piemēram, no 180 centimetrus gara vīrieša sunim drošs attālums būs vismaz 180 centimetri. Savukārt tad, ka cilvēks ir pietupies, arī viņa augums samazinās, un suns daudz drošāk tuvosies cilvēkam.
Purniņa paplikšķināšana
Skatīšanās acīs
Apskaušanās
Iesakāms izmantot pārbaudītos līdzekļus – maigu samīļošanu, paglaudot suņuku, nevis cieši viņu apskaujot. Lai arī cilvēkiem šķiet, ka apskaušanās ir viens no tiešākajiem veidiem, kā parādīt savu pieķeršanos, mīlestību un sirsnību, saskarsmē ar suni to izmantot nevajadzētu. Dzīvnieks šādu darbību var tulkot kā viņa ierobežošanu un cilvēka dominances izrādīšanu.